82-ամյա մեդիամագնատ Ռուպերտ Մերդոկը բաժանվում է իր երրորդ կնոջից
ԵՐԵՎԱՆ, 13 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկացի մեդիամագնատ և News Corporation ընկերության տնօրենների խորհրդի նախագահ 82-ամյա Ռուպերտ Մերդոկը ապահարզան է պահանջել իր երրորդ կնոջից` Վենդի Դենգից: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով «Ռոյթեր»-ը, ապահարզանի մասին տեղեկությունն արդեն հաստատել են News Corporation ընկերությունում: Միաժամանակ, ամուսինների բաժանության պատճառների մասին դեռևս չի տեղեկացվում:
Մերդոկը և Դենգը ծանոթացել էին 1997 թվականին, իսկ 1999-ին` Մերդոկի և Աննա Մարիա Տորվի բաժանվելուց երեք շաբաթ անց նրանք ամուսնացել էին:

Rupert Murdoch to divorce
YEREVAN, JUNE 13, ARMENPRESS: Rupert Murdoch has filed for divorce from his wife Wendi Deng, reports “Armenpress” calling “Reuters”.
The couple, who were married in 1999, have two children together. Couple filed their divorce papers at the New York state supreme court on Thursday morning. In 2011, Ms Deng famously leapt to her husband's defense to slap a protester who threw a pie at him as British MPs quizzed him over phone-hacking. Mr Murdoch, 82, reportedly met his Chinese-born third wife in 1997, at a company party. They were married two years later, weeks after his divorce from Anna Mann.