Տաթեւ-Հալիձոր ճանապարհի ավտովթարից զոհվածներից 4-ը նույն ընտանիքի անդամներ են
ԳՈՐԻՍ, 2 ՄԱՅԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Տաթեւ-Հալիձոր ճանապարհին տեղի ունեցած վթարից զոհվածներից 4-ը նույն ընտանիքի անդամներ են:
Մայիսի 1-ին ժամը 16.30-ի սահմաններում Տաթեւ-Հալիձոր ճանապարհին «ԳԱԶ 2410» մակնիշի 62 ՏԼ 928 պետհամարանիշով ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթեւեկելի մասից եւ գլորվել ձորը` տաղավար-զրուցարանի վրա: Վթարի հետեւանքով զոհվել է 6, վիրավորվել 4 մարդ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեց Քարահունջի գյուղապետ Լուսինե Ավետյանը, տուժողներն իրենց գյուղի բնակիչներն են, ովքեր 9 հոգով կարտոֆիլ ցանելուց հետո որոշել են իրենց հանգիստն անցկացնել «Տաք ջուր» կոչվող հանգստյան գոտում: Վթարի հետեւանքով զոհվել է մեքենայի վարորդը` 1976 թ. ծնված Վրույր Ղազարյանը, նրա կինը` 1984 թ. ծնված Հերմինե Օհանջանյանը, որդին` 2007 թ. ծնված Սերոբ Ղազարյանը, դուստրը` 2002 թ. ծնված Սիլվիկ Ղազարյանը, քրոջ աղջիկը` 1998 թ. ծնված Աիդա Թունյանը: Զոհվել է նաեւ հանգստյան տաղավարում գտնվող Գեղարքունիքի մարզի Ներքին Գետաշեն գյուղի բնակիչ` 1973 թ. ծնված Հայկ Մարտիկյանը: Վիրավորվել են ավտոմեքենայի մյուս ուղեւորները` Քարահունջ գյուղի բնակիչներ, վարորդի ընկերը` 1990 թ. ծնված Գրիգոր Ավետյանը, քույրը` 1972 թ. ծնված Մալվինա Ղազարյանը, քրոջ դուստրը եւ որդին` 1992 թ. ծնված Նոնա եւ 2003 թ. ծնված Վահե Թունյանները:
Վթարից հետո Գորիսի բժշկական կենտրոն տեղափոխված վիրավորներից Մալվինա Ղազարյանին եւ Գրիգոր Ավետյանին գիշերը տեղափոխել են մայրաքաղաք: Մյուս տուժողների առողջական վիճակը բավարար է: Ավտովթարի զոհ դարձած Ղազարյանների ընտանիքից մնացել է միայն 4-ամյա դուստրը, ով մեքենայում չի եղել, մնացել էր տատիկի ու պապիկի խնամքի տակ:
Ղազարյանների ընտանիքը զբաղվում էր գյուղատնտեսությամբ: Զոհվածների հուղարկավորությունը տեղի կունենա մայիսի 3-ին` գյուղի մշակույթի տնից:

4 victims of car accident in Tatev-Halidzor highway are members of the same family
GORIS, MAY 2, ARMENPRESS: 4 victims, killed in the car accident in Tatev-Halidzor highway, are the members of the same family. On May 1 at about 16:30 pm “GAZ 2410” vehicle with the state number 62 ՏԼ 928 got out of the road sections and trundled to the canyon. In the result of the accident 6 people died and 4 were wounded.
As Armenpress was reported by the Village Head of Karahunch Lusine Avetyan, the victims are the dwellers of their village, who decided to rest in the resort area “Warm Water” after sowing potatoes. In the result of the accident died the car driver Vruyr Ghazaryan, born in 1976, his wife Hermine Ohanjanyan, born in 1984, their son Serob Ghazaryan, born in 2007, daughter Silvik Ghazaryan, born in 2002 and daughter-in-law Aida Tunyan, born in 1998, as well as the dweller of Getashen Village Hayk Martikyan, born in 1973. The wounded are the driver’s friend Grigor Avetyan, born in 1990, sister Malvina Ghazaryan, born in 1972, the sister’s daughter and son Nona Tunyan, born in 1992 and Vahe Tunyan, born in 2003.
After the accident Malvina Ghazaryan and Grigor Avetyan were transferred to the capital from the Goris Medical Center. The state of the other wounded is satisfactory. 4-year-old daughter of the Ghazaryan family stayed alive, as she was not in the car, being under the care of the grandparents.
The Ghazaryan family was involved in agriculture. The funeral ceremony of the car accident victims will take place on May 3.