Հայաստան է ժամանել ՌԴ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը
ԵՐԵՎԱՆ, 21 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ռուսաստանի Դաշնության պաշտպանության նախարարի օգնական, գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի գլխավորած պատվիրակությունը մարտի 20-ին աշխատանքային այցով ժամանել է Հայաստանի Հանրապետություն: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ պաշտպանության նախարարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նույն օրը պաշտպանության նախարարությունում տեղի են ունեցել գեներալ-գնդապետ Վալերի Եվնևիչի հանդիպումները ՀՀ զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Յուրի Խաչատուրովի և ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ Դավիթ Տոնոյանի հետ:
Հայ-ռուսական երկկողմ բանակցությունների ընթացքում քննարկվել են պաշտպանական բնագավառի համագործակցության օրակարգի խնդիրներ և ՀՀ տարածքում տեղակայված 102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայանի գործունեությանն ու տեղաբաշխմանն առնչվող մի շարք հարցեր:Այցի շրջանակներում ՌԴ պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունը կայցելի ՀՀ տարածքում տեղակայված102-րդ ռուսաստանյան ռազմակայան:

YEREVAN, MARCH 21, ARMENPRESS: Delegation headed by General-Colonel Valery Yevnevich, Assistant to the Defense Minister of the Russian Federation paid a working visit to Armenia on March 20. As the Information and Public Relations Department of the Defense Ministry of the Republic of Armenia told Armenpress on the same day, Yevnevich had a meeting with Chief of General Staff of the Armed Forces, Colonel-General Yuri Khachaturov and the First Deputy Minister of Defense David Tonoyan.
Issues referring to the defense cooperation agenda, 102nd Russian military base operation and its allocation have been touched upon at the course of the Armenian-Russian negotiations. In the frame of the visit the Russian Defense Ministry delegation is scheduled to visit the 102nd Russian military base.