Երեւանում կկայանա Հայաստանի ֆինանսական հատվածին նվիրված «FINAR» ցուցահանդեսը
ԵՐԵՎԱՆ, 18 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Երեւանում մարտի 22-24-ը կայանալու է Հայաստանի ֆինանսական հատվածին նվիրված «FINAR» ցուցահանդեսը, որին հատուկ տաղավարով կմասնակցի նաեւ ՀՀ կենտրոնական բանկը: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին «Էքսպոմեդիա» ցուցահանդեսների նախագծման կենտրոնից, ցուցահանդեսի հիմնական նպատակն է` ստեղծել, զարգացնել և ամրապնդել գործարար հարաբերությունները իրենց ծառայությունները ֆինանսական շուկաներում առաջարկող ընկերությունների, ինչպես նաեւ գործարարների եւ մասնավոր անհատների միջև:
«FINAR»-ը հնարավորություն է ընձեռում ֆինանսական ապրանքի լայնածավալ խթանմանը և նրա դիրքավորմանը ֆինանսական միջավայրում, ուղղակի կապ ստեղծել պոտենցիալ հաճախորդների հետ, որոշել ընկերության ռազմավարությունը` ֆինանսական արտադրանքի ձևերի և տեսակների պահանջարկի դիտարկելու միջոցով, պահպանել և զարգացնել ընկերության իմիջը:
«FINAR» ցուցահանդեսի կազմակերպման պաշտոնական աջակիցներն են ՀՀ կառավարությունը, ՀՀ ֆինանսների նախարարությունը եւ ՀՀ կենտրանական բանկը:

В Ереване организуется выставка «FINAR», посвященная финансовому сектору Армении
22-24 марта в Ереване состоится выставка «FINAR», посвященная финансовому сектору Армении: специальным павильоном будет представлен и Центральный банк. Как сообщилиАрменпрессв Центре проектирования выставок «Экспомедиа», основная цель выставки – создавать, развивать и укреплять бизнес-связи между компаниями, предлагающими свои услуги на финансовых рынках, а также предпринимателями и частным сектором.
«FINAR» дает возможность стимулировать финансовый продукт и позиционировать его в финансовой среде, наладить прямые связи с потенциальными клиентами, определиться в стратегии компании путем мониторинга форм финансового продукта и спроса на этот ассортимент, сохранить и развивать имидж компании.
Официальное содействие в организации этой выставки оказывают правительство, министерство финансов и Центральный банк Армении.