Ութնամյա տղան ամուսնացել է 61-ամյա կնոջ հետ
ԵՐԵՎԱՆ, 11 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հարավաֆրիկյան Հանրապետության Տսվանե քաղաքում հարսանեկան արտասովոր արարողություն է տեղի ունեցել: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելով ռուսական լրատվամիջոցները, ութնամյա Սանելե Միսալելան ամուսնացել է 61-ամյա Հելեն Շաբանգումի հետ, ով հինգ երեխաների մայր է:
Թեպետ երկրում գործող օրենքների համաձայն` նրանց ամուսնությունը իրավական ուժ չունի, նորապսակները եւ հյուրերը բավական լուրջ էին տրամադրված արարողությանը: Փեսացուն հայտարարել է, որ իր ամուսնության մասին որոշում ընդունել է երազում մահացած պապիկին տեսնելուց հետո: Պապիկը ցանկություն է հայտնել, որպեսզի նա ամուսնանա Հելենի հետ:

YEREVAN, MARCH 11, ARMENPRESS: An eight-year-old schoolboy has married a 61-year-old woman because the ghost of his dead ancestor told him to, reports Armenpress, referring to international press.
Sanele Masilela tied the knot with Helen Shabangu, who is already married and a mother-of-five.
The boy, from Tshwane, South Africa, said he had been told by his dead ancestors to wed and his family, fearing divine retribution, forked out for a wedding.
The pretend wedding, which cost a total of £1,500, has shocked locals but Sanele’s family from Tshwane, South Africa, has defended the controversial nuptials.