Գերմանիայում միջազգային ցուցահանդեսում Հայաստանը կներկայանա զբոսաշրջային նոր արտադրանքով
ԵՐԵՎԱՆ, 5 ՄԱՐՏԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամը տեղական 17 զբոսաշրջային ընկերությունների հետ համատեղ ներկայացնելու է Հայաստանը Գերմանիայում կայանալիք «ITB’2013» միջազգային զբոսաշրջային ցուցահանդեսին: Ինչպես«Արմենպրես»-ին տեղեկացրին Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի հանրային կապերի գրասենյակից, մարտի 6-10-ը կայանալիք այս ցուցահանդեսին պատմամշակութային արժեքները գովազդող բազմաբնույթ նյութերից բացի, առաջին անգամ ներկայացվելու են նաև տեղեկագրեր ՀՀ պահպանվող տարածքների վերաբերյալ: Ձեռնարկի նպատակն է խթանել էկոտուրիզմը Հայաստանում, ինչպես նաև միջազգային հանրությանը ներկայանալ զբոսաշրջային նոր արտադրանքով:
Նախատեսվում է, որ առաջատար այս ցուցահանդեսին այս տարի մասնակցելու են շուրջ 180 երկրների ավելի քան 9800 ներկայացուցիչներ և 170 հազարից ավելի այցելուներ:
Գերմանական շուկան Հայաստանի ազգային մրցունակության հիմնադրամի զբոսաշրջության խթանման թիրախային ուղղություններից է, որի զարգացման համար ներդրված ջանքերն էական առաջընթաց են խոստանում:

На международной выставке в Германии Армения представит новый туристический продукт: экотуризм
Фонд национальной конкуренции Армении и 17 отечественных туристических компаний будут представлять Армению на международной туристической выставке в Германии - «ITB’2013».
Как сообщили Арменпресс в офисе общественных связей Фонда, в рамках выставки – 6-10 марта – кроме рекламных материалов и буклетов об историко-культурных памятниках впервые будет представлена информация о специально охраняемых территориях Армении с целью стимулировать развитие экотуризма и представить международному сообществу новый туристический продукт.
Планируется, что в этой престижной туристической выставке примут участие более 9800 представителей из 180 стран и 170 тысяч посетителей.
Немецкий рынок – один из приоритетных для Фонда национальной конкуренции Армении в плане стимулирования туризма и усилия в этом направлении уже дают свои позитивные результаты.