Հրանտ Բագրատյանը լուրջ չի համարում միասնական թեկնածուով հանդես գալու Հայրիկյանի առաջարկը
ԳՅՈՒՄՐԻ, 11 ՓԵՏՐՎԱՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: ՀՀ նախագահի թեկնածու Պարույր Հայրիկյանի՝ ընտրությունները հետաձգելու խնդրանքով Սահմանադրական դատարան դիմելու եւ դիմումը հետ վերցնելու որոշումը ՀՀ նախագահի մեկ այլ թեկնածու Հրանտ Բագրատյանը կատակ է համարում: Այս մասին վերջինս նշեց փետրվարի 11-ին՝ Գյումրիում պատասխանելով լրագրողների հարցերին:
«Դա վկայում է այն մասին, որ մենք իսկապես կարող ենք ամեն ինչ վերածել կատակի: Կատակ բառը ես մեղմ եմ ասում: Նախ, Սահմանադրական դատարան չդիմելու, ապա դիմելու եւ դիմումը հետ վերցնելու քայլերն իրենց մեջ ունեն լրջության պակաս: Եվ կանգնել եւ այդ քայլերը մեկնաբանել մեր կողմից կլինի սխալ: Դա նաեւ փաստում է այն, որ միասնական թեկնածուի մասով պահանջը լուրջ չէր»,-նշեց Բագրատյանը:
Թեկնածուն նաեւ հանդիպման ժամանակ նշեց, որ մնում է միայն զբաղվել քարոզարշավով, իսկ միասնական թեկնածու ունենալու միակ մեխանիզմը ըստ թեկնածուի ընտրությունն է՝ փրայմերիզի տեսքով: «Ես դեռ սեպտեմբերին էի ասել` նրանք, ովքեր հավակնում են միասնական թեկնածուի, փրայմերիզը միակ մեխանիզմն է տարբեր կուսակցությունների մեջեւ, ինչը չարվեց: Հիմա մնում է սպասել 18-ի արդյունքներին»,-նշեց թեկնածուն:
Վերջինս լրագրողներին վստահեցրեց, որ որպես ընդդիմադիր թեկնածու պայաքրելու է մինչեւ վերջ եւ նույնիսկ պատրաստ է հրաժարվել հետագայում առաջարկվող որեւէ պաշտոնից: «Թեկնածությունս դրել եմ եւ պայքարելու եմ մինչեւ վերջ: Արդեն պետք է բոլորին պարզ դառնա, որ ես ոչ մի պաշտոնի եւ պայմանավորվածության չեմ գնում»,-ավելացրեց Բագրատյանը:

Hrant Bagratyan doesn’t consider suggestion on having joint candidate to be serious
YEREVAN, FEBRUARY 11, ARMENPRESS: Presidential candidate Hrant Bagratyan considered Paruyr Hayrikyan’s actions to be a joke. This was noted by him during the interview with journalists which took place in Gyumri, on February 11.
“That proves that we really can turn everything into a joke. “Joke” is a rather mild word for it. There was a lack of seriousness in those actions; first not applying then applying to Constitutional Court afterwards taking application back. From our point it would be wrong to make any comments. It also proves that request of having a joint candidate was also unserious,” Bagratyan noted.
Presidential candidate also noted the only thing to do was to carry out the campaign.
Bagratyan assured the journalist that being an opposition candidate he would struggle till the end even refusing any post which might be suggested in future. “I nominated by candidacy and will struggle till the end. I guess it should have been already clear for all that I am not going to make deals or take any post,” Hrant Bagratyan underlined.