Հաջորդ տարի ակնկալվում է ավելի քան 820 հազար զբոսաշրջիկի այց Հայաստան
ԵՐԵՎԱՆ, 20 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության կառավարության քննարկմանը կներկայացվի «Զբոսաշրջությանն աջակցության ծառայություններ» 2013 թվականի ծրագիրը և ծրագրի իրականացման միջոցառումների ժամանակացույցը հաստատելու մասին» նախագիծը: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` այս հարցն ընդգրկված է գործադիրի նոյեմբերի 22-ի նիստի օրակարգում: Ծրագրի նպատակն է ակտիվ և արդյունավետ մարքեթինգային քաղաքականության իրականացման միջոցով Հայաստանի, որպես զբոսաշրջության համար բարենպաստ և գրավիչ երկրի նկարագրի ձևավորումը և շարունակական կատարելագործումը, միջազգային շուկայում ներկայացումն ու ամրապնդումը, Հայաստանի միջազգային ինտեգրմանը նպաստելը:
Ակնկալվում է, որ ծրագիրը կնպաստի Հայաստան ներգնա զբոսաշրջային այցելությունների աճի տեմպի (10-15 տոկոս) պահպանմանը` 2013 թվականին ապահովելով 820 հազարից ավելի օտարերկրյա զբոսաշրջային այցելություններ: Սպասվում է, որ այն կնպաստի նաև ներքին զբոսաշրջային այցելությունների աճի տեմպի (10-12 տոկոս) պահպանմանը` 2013 թվականին ապահովելով 530 հազարից ավելի ներքին զբոսաշրջային այցելություններ:

Next year is expected to be more than 820 thousand tourists visit in Armenia
YEREVAN, NOVEMBER 20, ARMENPRESS: ''Tourism support service'' project of 2013 and the schedule of project'' will be presented in the discussion of the Government of the Republic of Armenia. As ''Armenpress'' mentions this issue is involved in Executive on November 22 agenda. The goal of the project is active and effective marketing policy through Armenia as a favorable and attractive for tourism development and continuous improvement of the description, presentation and strengthening the international market, contributing to Armenia's international integration.
It is expected, that the program will promote the maintenance of the inbound tourism visit increase rate in Armenia (10-15 percent), providing more than 820 thousand foreign tourists visits in 2013. It is expected, that it will also promote to domestic tourism growth rate (10-12 percent), providing more than 530 thousand domestic tourism visits.