Հայտնի է Մայքլ Ջեքսոնի առանձնատան ապագա սեփականատիրոջ անունը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Ամերիկյան փոփ աստղ Մայքլ Ջեքսոնի առանձնատան ապագա սեփականատերը նախկին բանկային ներդրող Ստիվեն Մայերն է: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը` վկայակոչելովՌԻԱ«Նովոստի»-ն, առանձնատունը 23,9 միլիոն դոլար արժեքով վաճառքի էր հանվել 2012 թվականի մարտին: Նորությունների TMZ տիրույթի տվյալների համաձայն` տունը վաճառվել է ինքնարժեքից,որը տատանվում է 17-20-ը միլիոն դոլարի միջակայքում,ցածր գնով: Ամերիկյան լրատվամիջոցների հայթայթած տվյալներով` սեփականատերը նախընտրել է տեղափոխվել առանձնատուն սեփականության իրավունքի ուժի մեջ մտնելուց մի քանի օր առաջ:Դա կիրականացվի երկու կողմերի համաձայնությամբ, քանի որ հակառակ դեպքում դա կարող էր իրավաբանական ռիսկեր պարունակել:
Առանձնատունը, որտեղ մահացել է հանրահայտ երգիչը, գտնվում է North Carolwood Drive փողոցում, որը տեղակայված է Լոս Անջելեսի ամենահարգի թաղամասերից մեկում` Հոլմբի հիլսում, որը Բեվերլի հիլսի եւ Բել Էյրի հետ միասին ամբողջացնում է, այսպես կոչված, «պլատինե եռանկյունին»:
Ջեքսոնի առանձնատունը կառուցվել էր 2002 թվականին. բացի շենքից, նույն տարածքում տեղակայված է լողավազան եւ տուն հյուրերի համար:

СМИ узнали имя будущего владельца особняка, в котором умер Майкл Джексон
Новым владельцем особняка в Лос-Анджелесе, в котором жил и скончался Майкл Джексон, станет состоятельный банковский инвестор Стивен Майер.Как сообщает Арменпресссо ссылкой наРИА Новостивилла была выставлена на продажу в марте текущего года по цене в 23,9 миллионов долларов.
По данным новостного портала TMZ, цена покупки значительно ниже и варьируется от 17 до 20 миллионов долларов.
Как выяснили журналисты, покупатель собирается переехать в особняк за несколько недель до вступления в силу прав собственности. Предположительно, это сделано с согласия сторон, в противном случае это может повлечь юридические риски, отмечает портал.
Oсобняк, в стенах которого скончался знаменитый певец, находится на вилле по адресу 100 North Carolwood Drive, расположенной в одном из самых респектабельных мест Лос-Анджелеса на Холмби-хиллз, которое наряду с Беверли-хиллз и Бел-Эйр образует так называемый "платиновый треугольник".
Вилла была построена в 2002 году, помимо особняка на ее территории находится бассейн и домик для гостей.