Էստոնիայի խորհրդարանի նախագահը մասնակցել է ՀՀ անկախության տոնին նվիրված միջոցառմանը
ԵՐԵՎԱՆ, 27 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Տալինում սեպտեմբերի 25-ինտեղի է ունեցել Հայաստանի Հանրապետության անկախության օրվան նվիրված ընդունելություն, որին ներկա էին Էստոնիայի Հանրապետության Ռիիգիկոգույի (խորհրդարանի) նախագահ Էնե Էրգման, Էստոնիայի փոխարտգործնախարարը, կառավարության անդամներ, Էստոնիայում հավատարմագրված դիվանագիտական առաքելությունների ղեկավարներ, գործարարներ, ակադեմիական շրջանակների, ԶԼՄ-ների և հայ համայնքի ներկայացուցիչներ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ արտգործնախարարության մամուլի, տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, ընդունելությանը ելույթով հանդես է եկել Էստոնիայում ՀՀ դեսպան Արա Այվազյանը, ով ներկայացրել է պետականաշինության գործում Հայաստանի անցած ճանապարհը, ինչպես նաև անդրադարձել հայ-էստոնական միջպետական հարաբերությունների զարգացման հեռանկարներին:
Ընդունելությանը հնչել են հայկական դասական երաժշտության գործեր` էստոնահայ անվանի դաշնակահար, կոմպոզիտոր Անդրանիկ Չիչեկի կատարմամբ:

Estonian Riigikogu President participated in event, devoted to Armenian Independence
YEREVAN, SEPTEMBER 27, ARMENPRESS: On September 27 an event, devoted to the Independence Day of the Republic of Armenia, took place in Tallinn, attended by the President of the Riigikogu (Parliament) of Estonia Ene Ergma, the Deputy Minister of Foreign Affairs of Estonia, members of the Government, heads of diplomatic missions accredited in Estonia, businessmen, the representatives of the academic structures, mass media and the Armenian Diaspora.
As Armenpress was reported by the Press, Information and PR Department at the Ministry of Foreign Affairs of Armenia, the Ambassador of the Republic of Armenia Ara Ayvazyan as well was present at the reception and performed a speech, in which he presented the passed way of Armenia in the state building process, as well as touched upon the development prospects of the Armenian-Estonian interstate relations.
Armenian classic music was played at the reception by the famous Estonian piano player and composer Andranik Chichek.