Վրաստանում ՀՀ դեսպանության անունից պաշտոնական ընթրիք է տվել` ի պատիվ Շառլ Ազնավուրի
ԵՐԵՎԱՆ, 16 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Աշխարհահռչակ հայ երգիչ և երգահան Շառլ Ազնավուրը օգոստոսի 15-ին Վրաստանի կառավարության հրավերով ժամանել է Թբիլիսի: Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ ԱԳՆ մամուլի, տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նույն օրը ֆրանսահայ արվեստագետը Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Հովհաննես Մանուկյանի ուղեկցությամբ այցելել է Թբիլիսիի Սուրբ Էջմիածին եկեղեցի: Հայ առաքելական եկեղեցու Վրաստանի թեմի առաջնորդ Տեր Վազգեն եպիսկոպոս Միրզախանյանի գլխավորությամբ եկեղեցու բակում Ազնավուրին դիմավորել և ողջունել են հայ համայնքի հարյուրավոր ներկայացուցիչներ:
Էջմիածնեցոց Սուրբ Գևորգ եկեղեցում բարիգալստյան արարողությունից և մոմավառությունից հետո աշխարհահռչակ երգիչը «Հայարտուն» կրթամշակութային կենտրոնում հանդիպել է Վրաստանի հայ համայնքային տարբեր կառույցների, մասնավորապես` հոգևոր դասի, թեմի հոգաբարձուների խորհրդի, Վրաստանի հայ եկեղեցասեր երիտասարդաց միության, Վրաստանի հայ գրողների «Վերնատուն» միության, Վրաստանի հայ նկարիչների միության, Վրաստանի հայ երաժիշտների միության, Վրաստանի հայ մտավորականների միության և մի շարք այլ կազմակերպությունների ու հայկական կառույցների ներկայացուցիչների հետ:
Ողջունելով մեծանուն երգչին և մեծ մարդասերին` Վրաստանում ՀՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Հովհաննես Մանուկյանը հավաստել է այն մեծ սերն ու հարգանքը, որ հայությունը տածում է տաղանդավոր իր զավակի նկատմամբ: Հանդիպման ավարտին մեծ հայրենակցին իրենց ստեղծագործությունները նվիրեցին թբիլիսահայ նկարիչ Թենգիզ Միկոյանցը, քանդակագործ Լեվոն Օսիպովը և երաժիշտ Լևոն Շահբազյանը:

Charles Aznavour honored with official dinner in Armenian Embassy of Georgia
YEREVAN, AUGUST 16, ARMENPRESS: World famous Armenian singer and composer Charles Aznavour visited Tbilisi by the invitation of Georgian Government on August 15. As information and public relations department of Armenian Foreign Affairs Ministry told Armenpress, on the same day the great chansonnier attended Tbilisi Saint Etchmiadzin church accompanied by Armenian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to the Republic of Georgia Hovhannes Manukyan. Hundreds of Armenian Community representatives headed by Archbishop of Armenian Apostolic Church Diocese of Georgia Vazgen Mirzakhanyan welcomed Aznavour.
After Saint Gevorg church welcoming and candle lightening ceremony world famous singer had a meeting in "Hayartun" educational and cultural center with the representatives of Georgian Armenian community various bodies, spiritual leaders, Diocese Board of Trustees, Georgian Armenian church attending youngster unions, Georgian Armenian writers ‘’Vernatun’’ Union, Georgian Armenian Artists Union, Georgian Armenian Musicians Union, Georgian Armenian Intellectuals Union and various Armenian organizations.
Welcoming great benefactor Armenian Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary to Georgia Hovhannes Manukyan presented the love and respect of Tbilisi Armenians towards their famous compatriot. In the end of the meeting Tbilisi based Armenians painter Tengiz Mikoyants, sculptor Levon Osipov and musician Levon Shahbazyan presented their works to their great compatriot.
French Armenian chansonnier was honored with an official dinner on behalf of the Embassy of the Republic of Armenian to Georgia.