Ցվետանա Պասկալեւան կայցելի Սյունիք
ԿԱՊԱՆ, 19 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Բուլղարացի հայտնի լրագրող, ռեժիսոր, կինովավերագրողների միջազգային ասոցիացիայի անդամ Ցվետանա Պասկալեւան հունիսի 22-24-ը կայցելի Սյունիքի մարզ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրեցին մարզպետարանի աշխատակազմի տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի բաժնից, սյունեցի հանդիսատեսին Պասկալեւան կներկայացնի Արցախի ազատագրության համար մղված հերոսամարտերի մասին պատմող «Արցախի վերքեր» վավերագրական ֆիլմաշարը: Ազատամարտին նվիրված ֆիլմաշարի հեղինակի հետ հանդիպումներ տեղի կունենան Կապանի մշակույթի կենտրոնում, Գորիսի Վ. Վաղարշյանի անվան պետական դրամատիկական թատրոնում եւ Սիսիանի Հ. Սահյանի անվան մշակույթի պալատում:

Цветана Паскалева представит в Сюнике свой документальный цикл «Раны Арцаха»
Известная болгарская журналистка, режиссер, член Международной ассоциации кинодокументалистов Цветана Паскалева 22-24 июня будет находиться в Сюнике.
Как сообщили Арменпресс в отделе информации и связей с общественностью аппарата областной администрации, Паскалева представит сюникцам свой документальный цикл «Раны Арцаха», посвященный национально-освободительной войне арцахцев. Состоятся также встречи журналиста и режиссера со зрителями в Центре культуры Капана, Государственном драматическом театре имени В.Вагаршяна в Горисе и во Дворце культуры имени А.Сагияна в Сисиане.