Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Վլադիմիր Պուտինին
ԵՐԵՎԱՆ, 8 ԴԵԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՌԴ վարչապետ Վլադիմիր Պուտինին' Ռուսաստանի Դաշնության Պետդումայի ընտրություններում «Եդինայա Ռոսիա» կուսակցության տարած հաղթանակի կապակցությամբ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ կառավարության տեղեկատվության եւ հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից, նամակում ասվում է. «Հայաստանի Հանրապետության կառավարության եւ իմ անունից շնորհավորում եմ Ձեզ' Ռուսաստանի Դաշնության Պետական դումայի 2011 թվականի դեկտեմբերի 4-ի ընտրություններում Ձեր գլխավորած կուսակցության' «Եդինայա Ռոսիա»-ի հաղթանակի կապակցությամբ:
Իր գոյության տարիների ընթացքում «Եդինայա Ռոսիա»-ն ապացուցել է, որ քաղաքական հզոր ներուժով կուսակցություն է, որը կարող է իր հետեւից տանել հասարակության մեծ զանգվածների եւ պատասխանատու լինել պետության ապագայի համար:
Օգտվելով առիթից' ցանկանում եմ ընդգծել այն հատուկ համագործակցությունը, որ առկա է մեր երկու պետությունների առաջատար քաղաքական ուժերի' «Եդինայա Ռոսիա»-ի եւ Հայաստանի Հանրապետական կուսակցության միջեւ»:

Тигран Саргсян направил поздравительное послание Владимиру Путину
Премьер-министр Армении Тигран Саргсян направил поздравительное послание премьер-министру РФ Владимиру Путину в связи с победой партии «Единая Россия» на выборах в Госдуму РФ.
Как сообщили Арменпресс в Управлении информации и связей с общественностью правительства РА, в послании говорится:
«От имени Правительства Республики Армения и от себя лично искренне поздравляю с победой возглавляемой Вами партии “Единая Россия” на прошедших 4-го декабря 2011 года выборах в Государственную думу Российской Федерации.
За годы своего существования “Единая Россия” доказала, что она является партией, наделенной огромным политическим потенциалом, которая способна вести за собой широкие массы и нести ответственность за будущее страны.
Пользуясь случаем, хотел бы подчеркнуть особую важность сотрудничества между Единой Россией и Республиканской партией Армении, являющимися ведущими политическими формированиями наших стран».-