Շիրակի մարզպետարանի աշխատակիցը կմասնակցի Ստրասբուրգի սիմպոզիումին
ԳՅՈՒՄՐԻ, 10 ՆՈՅԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Եվրոպայի խորհրդի եւ Եվրոպայի Միության համգործակցության գրասենյակի նախաձեռնությամբ' Ստրասբուրգում նոյեմբերի 14-16-ին կկայանա «Երիտասարդական աշխատանքի եւ ոչ ֆորմալ կրթության ճանաչման»-ը նվիրված սիմպոզիում: Վերջինիս կմասնակցեն հասարակական եւ պետական ոլորտների ավելի քան 50 ներկայացուցիչներ, ովքեր կներկայացնեն իրենց երկրների երիտասարդական կազմակերպությունների փորձը: Հայաստանից, որպես պետական կառավարման ոլորտի ներկայացուցիչ, մասնակցության հրավեր ստացել է Շիրակի մարզպետարանի կրթության, մշակույթի եւ սպորտի վարչության մշակույթի բաժնի գլխավոր մասնագետ Գոռ Մարգարյանը: Նա կներկայացնի Հայաստանում երիտասարդությանն ու ոչ ֆորմալ կրթությանն ուղղված ինչպես հասարակական, այնպես էլ պետական կառավարման ոլորտում իրականցվող աշխատանքերը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի' Գյումրիի թղթակցին տեղեկացրեց Գոռ Մարգարյանը, ցավոք, Շիրակի մարզում երկտասարդական հասարակական կազմակերպություններն այնքան էլ ակտիվ չեն:
«Ես ավելի ակտիվ եմ ուզում տեսնել երիտասարդական կազմակերպություններին: Այս այցը հնարավորություն կտա երիտասարդական ծրագրերի եւ ոչ ֆորմալ կրթության իրականացման նոր մեթոդների ու տեխնոլոգիաների մասին իմանալ եւ այդ փորձը կիսել երիտասարդական հարցերով զբաղվող կառույցների հետ, ինչը կակտիվացնի նրանց գործունեությունը»,- նշեց Գ. Մարգարյանը:

Employer of Shirak governor office to participate in Strasburg symposium
GYUMRI, NOVEMBER 10, ARMENPRESS:A symposium dedicated to "Recognition of youth work and non-formal education" will be held November 14-16 in Strasburg on the initiative of the Council of Europe and EU Cooperation Office. More than 50 representatives of public and state spheres will participate in the latter: they will present the experience of youth organizations of their countries.
Head specialist of Education, Culture and Sport Department of Shirak governor office Gor Margaryan has been invited as a representative of state management sphere. Gor Margaryan informed Armenpress' correspondent in Gyuri that unfortunately, youth NGOs are not very active in Shirak province.
"I want to see youth organizations more active. This visit will give an opportunity to get acquainted with new methods and technologies of implementation of youth programs and non-formal education, and share that experience with structures dealing in youth affairs, which will activate their activity," noted Mr. Margaryan.