Բացվեց Ապարանի մշակույթի տունը
ԵՐԵՎԱՆ, 28 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքում այսօր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի մասնակցությամբ բացվեց վերանորոգված մշակույթի տունը: Նախագահը շրջեց շինությունում, ծանոթացավ իրականացված աշխատանանքերին:
Ինչպես լրագրողների հետ ճեպազրույցում նշեց Ապարանի քաղաքապետ Գոռ Աբրահամյանը, շենքի վերանորոգման աշխատանքները տեւել են 5 տարի, որի համար պետական բյուջեից հատկացվել է 225.28 մլն դրամ: «Վերջապես քաղաքը կունենա բարեկարգ մշակութային կենտրոն»,- ուրախությամբ փաստեց քաղաքապետը' ընդգծելով, որ մշակույթի կենտրոնում անվճար կգործեն տարբեր խմբակներ:
Շենքի առաջին հարկում կգործի մշակույթի տունը, երկրորդ հարկում' Ապարանի պատմության թանգարանը, գրադարանը, իսկ երրորդ հարկում կլինի պարասրահը:

Aparan’s cultural house opens
President of Armenia Serzh Sargsyan attended today the opening of the reconstructed cultural house of Aparan. The president toured in the building and got acquainted with the carried out work.
Speaking to reporters, mayor of Aparan Gor Abrahamyan said the reconstruction works lasted for five years. With that aim 225.28 million AMD was allocated from the state budget. "Finally the town will have renovated cultural center," the mayor said.
The first floor of the building will be occupied by the cultural house, the second by the Aparan history museum, library and the third floor will be dancing hall.