«Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» -ի նախկին աշխատակիցները սպասում են դատարանի վճռին
ԿԱՊԱՆ, 11 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Այս տարվա հունվարին աշխատանքից ազատված «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ նախկին գլխավոր տնօրեն Ռոբերտ Ֆալլետտան եւ նրա կինը՝ ընկերության նախկին աշխատակից Ֆարիդա Ֆալլետտան, աշխատավարձի գումարի բռնագանձման պահանջով դիմել են Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության դատարան: Ընկերության հասարակայնության հետ կապերի պատասխանատու Նորայր Աղայանն «Արմենպրես»-ի Սյունիքի մարզի թղթակցին ասաց, որ այդ մասին ձեռնարկությունը պաշտոնապես տեղեկացվել է, դրանով զբաղվում են իրենց իրավաբանները, եւ առայժմ որեւէ նորություն չկա:
Ընկերության նախկին աշխատակիցները' Ֆարիդա ֆալլետտան 2011թ. հունվար-հունիս ամիսների համար դատական կարգով պահանջում է 18 000 կանադական դոլար (առանց հարկերի եւ այլ պարտադիր վճարների), իսկ ամուսինը' Ռոբերտ Ֆալլետտան' 52 մլն ՀՀ դրամ:

Бывшие служащие компании «Дино голд майнинг кампни» ожидают судебного решения
КАПАН, 11 ОКТЯБРЯ, АРМЕНПРЕСС. Уволенные в январе этого года бывший генеральный директор ЗАО «Дино голд майнинг кампни» Роберт Фаллетта и его супруга – бывшая служащая той же компании Фарида Фаллетта обратились в суд общих полномочий Сюникской области с требованием взыскать сумму их зарплаты.
Как сказал сюникскому корр.Арменпресс пресс-секретарь ЗАО Норайр Агаян, об этом предприятие официально было уведомлено, этим вопросом занимаются адвокаты, других новостей пока нет.
Отметим, что Фарида Фаллетта требует в судебном порядке взыскать сумму зарплаты за январь-июнь 2011 г. в размере 18 тыс.канадских долларов (без налогов и обязательных выплат), а Роберт Фаллетта – 52 млн драмов РА.