«Դանդի փրեշըս մեթըլս»-ը կշարունակի սոցիալական ծրագրերի իրականացումը Կապանում
ԿԱՊԱՆ, 4 ՀՈԿՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Շատ տարիներ առաջ, երբ մենք որոշում կայացրեցինք ներդրում կատարել Կապանում, քաջ գիտակցում էինք, որ մուտք ենք գործում մեզ անծանոթ մի երկիր, եւ չնայած մինչ այդ շատ ուսումնասիրել էինք, բայց համոզված էինք, որ լինելու են մեծ ու փոքր մարտահարավերներ: Այսօր կանգնած եմ ձեր առջեւ եւ ուզում եմ շնորհակալություն հայտնել այն ջերմ ընդունելության համար, որ դուք տվել եք «Դանդի փրեշըս մեթըլս»-ին: Մենք դեռեւս երկար ճանապարհ ունենք միասին անցնելու: Համագործակցելով մենք կարող ենք շատ լավ հաջողություններ արձանագրել: Որպես օտարերկրյա ներդրող, լավ հասկանում ենք, որ մեր հաջողությունը պետք է լինի նաեւ ձերը», - Կապանի տոնի առթիվ հրավիրված հանդիսավոր նիստին իր ելույթում ասաց «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ սեփականատեր «Դանդի փրեշըս մեթըլս» կանադական կազմակերպության նախագահ եւ գլխավոր գործադիր տնօրեն Ջոնաթան Գուդմանը:
Մինչ Կապան այցելելը կանադացի գործարարը հանդիպել էր ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: «Պատիվ ունեցա հանդիպելու ձեր երկրի նախագահ պարոն Սերժ Սարգսյանի հետ, որից հետո էլ ավելի համոզվեցի, որ ճիշտ որոշում ենք կայացրել' ներդրումներ կատարելով Հայաստանում: Մենք այսօր շատ ենք հետաքրքրված նոր ներդրումներ կատարելու ձեր տնտեսության մեջ, բացելու նոր աշխատատեղեր Կապանի եւ Սյունիքի բնակչության համար», - ասաց նա: Իր ելույթում Ջոնաթան Գուդմանը նշեց, որ ընկերությունը շարունակելու է սոցիալական ծրագրերի իրականացումը Կապանում եւ տարածաշրջանի գյուղական համայնքներում, ինչն արել է 2011-ին' տարեսկզբից այդ նպատակով տրամադրելով ավելի քան 140 մլն դրամ: Ջ.Գուդմանը կարեւորեց այն փաստը, որ առաջին անգամ ընկերության տնօրեն է նշանակվել ծագումով կանադահայ, ինչը պատահական չի արվել: Դրա նպատակը երկու երկրների' իրարից տարբերվող մշակույթների ճիշտ ընկալումն է, ինչը կարեւոր է մարդկային հարաբերությունների ձեւավորման համար: Անվանի գործարարը ՀՀ նախագահին հրավիրել է Կանադա' Տորոնտո, որտեղ գտնվում է իրենց կազմակերպության գրասենյակը: Տարեսկզբին, դարձյալ նրա հրավերով, Տորոնտոյում հյուրընկալվել են ՀՀ էներգետիկայի եւ բնական պաշարների նախարար Արմեն Մովսիսյանը, Սյունիքի մարզպետ Սուրիկ Խաչատրյանը եւ «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ մի խումբ աշխատակիցներ:

Компания «Данди прешс метлс» продолжит социальные программы в Капане
«Много лет назад, когда мы решили инвестировать средства в Капане, мы хорошо понимали, что вступаем в неизвестную нам страну и хотя мы провели до этого какие-то исследования, тем не менее, было очевидно, что мы столкнемся с большими и малыми вызовами. Сегодня мы стоим перед вами и хотим поблагодарить вас за теплый прием нашей компании Нам предстоит вместе пройти еще долгий путь. В.сотрудничестве мы добъемся больших успехов. Как иностранный инвестор, мы понимаекм, что наши успехи, должны быть и вашим успехом», - сказал на торжественном заседании в Капане, посвяшенном дню города, владелец ЗАО «Дино голд майнинг кампни», президент и генеральный директор канадской организации «Данди прешс метлс» Джонатан Гудман.
До посещения Капана Д.Гудман встретился с президентом РА Сержем Саргсяном. «Я имел честь встретиться с президентом Сержем Саргсяном, после чего убедился, что мы приняли правильное решение, инвестировав средства в Армении. Мы сегодня заинтересованы в направлении новых инвестиций в вашу экономику, открытии новых рабочих мест для населения Капана и Сюника», - сказал он.
В своем выступлении Д.Гудман также сообщил, что компания продолжит и реализацию социальных программ в Капане и сельских общинах, как делала это и в 2011 г., выделив с начала года на эти цели более 140 млн драмов, Он подчеркнул то обстоятельство, что впервые директором компании назначен канадец армянского происхождения, цель этого назначения – содействовать взаимопониманию и сближению стран с разными культурами.
Известный предприниматель пригласил президента РА посетить Канаду – Торонто, где находится офис их организации. С начала года гостями Торонто были министр энергетики и природных ресурсов РА Армен Мовсисян, губернатор Сюника Сурик Хачатрян и группа сотрудников ЗАО «Дино голд майнинг кампни».