Զորահանդես Սյունիքում` ՀՀ անկախության 20-ամյակի առթիվ
ԿԱՊԱՆ, 13 ՍԵՊՏԵՄԲԵՐԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:ՀՀ անկախության 20-ամյակին նվիրված միջոցառումները Սյունիքում մեկնարկել են դեռեւս տարեսկզբից: Ըստ նախապես մշակված ծրագրի' մարզի քաղաքային եւ գյուղական համայնքներում անցկացվում են տոնական համերգներ, ցուցահանդեսներ, ֆիլմերի դիտումներ: Մարզպետարանի կողմից «Լեռնահայաստանի' առաջին հանրապետության պատմությունը մեր մեծերի աչքերով» կայքէջում պարբերաբար տեղադրվում են նյութեր:Մարզի հանրակարթական դպրոցներում անցկացվել է «Մենք անկախության սերունդ ենք» խորագրով ստեղծագործական շարադրությունների մրցույթ: Իսկ հունիսի 1-ին կազմակերպվել է «Հայրենիքս 20 տարեկան է» խորագրով միջոցառում' փոքրիկների համար:
ՀՀ անկախության 20-ամյակի միջոցառումները Սյունիքում շարունակվում են: Սեպտեմբերի 20-ին Կապանի մշակույթի կենտրոնում կհրավիրվի հանդիսավոր երեկո' նվիրված անկախության 20-ամյակին: Իսկ անկախության օրը' սեպտեմբերի 21-ին, մարզկենտրոնում կլինի զորահանդես, որից հետո կանցկացվի երթ' դեպի զոհված ազատամարտիկների հուշահամալիր: Կլինի նաեւ մեծ համերգ եւ հրավառություն: Այդ օրը պատարագ կմատուցվի մարզի եկեղեցիներում:

В День независимости Армении состоится парад и в Сюнике
Мероприятия, посвященные 20-летию независимости Армении, проводятся в Сюнике с начала этого года. Согласно намеченной программе, в городских и сельских общинах области организуются праздничные концерты, выставки, показ фильмов. В общеобразовательных школах Сюника состоялся конкурс сочинений на тему «Мы - поколение независимости», а 1 июня было организовано мероприятие для самых маленьких под девизом «Моей родине 20 лет».
Юбилейные мероприятия продолжаются. 20 сентября в Культурном центре Капана состоится торжественное заседание, посвященное 20-летию независимости Армении, а 21 сентября – в День независимости – в областном центре Сюника состоится парад, большой концерт и фейерверк.