«Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի»-ն աջակցում է Կապանի դպրոցներին
ԿԱՊԱՆ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: »Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ շարունակում է սոցիալական ծրագրեր իրականացնել Կապանում: Նոր ուսումնական տարվա շեմին ընկերության ուշադրության կենտրոնում կրթօջախներն են: Բացի երեք համակարգիչներից, որոնք ընկերությունը նվիրել է Կապանի թիվ 6 հիմնական դպրոցին, նաեւ 1 մլն դրամ է տրամադրվել' կրթօջախի ուսուցչանոցի գույքի նորացման նպատակով:
«Ուսուցչանոցի գույքն արդեն հնացել է, այն մի քանի անգամ նորոգել ենք մեր ուժերով, այժմ նորի ձեռքբերման կարիքը կա: Կոմբինատի տրամադրած գումարով արդեն պատվիրել ենք սեղաններ, աթոռներ, բազկաթոռներ, գրապահարաններ, հեռուստացույց եւ այլն, որոնք շուտով տեղ կհասնեն», - ասաց դպրոցի տնօրենի պաշտոնակատար Մարինե Դավթյանը:
Իսկ կրթօջախի բարեկարգման աշխատանքները կատարվում են ծնողների եւ աշակերտների աջակցությամբ' ներկվում են դպրոցի պատերն ու ցանկապատը, բարեկարգվում է տարածքը:

Компания «Дино голд майнинг кампни» оказывает содействие школам Капана
ЗАО «Дино голд майнинг кампни» продолжает заниматься реализацией социальных программ в Капане. В преддверии нового учебного года компания уделяет особое внимание местным школам. Так, 6-ой базовой школе ЗАО передало в дар 3 компьютера, а также 1 млн драмов, чтобы приобрести новую мебель для учительской.
«Мы давно нуждались в новой мебели и уже приобрели на эти средства новые столы, стулья, креcла, книжные шкафы, телевизор и др.», - сказала и.о.директора школы Марине Давтян. А усилиями родителей и самих школьников благоустраивается территория школы.