«Հայկական ակնաբուժության նախագիծ»-ը Շիրակի մարզում է
ԳՅՈՒՄՐԻ, 17 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: «Orange» հիմնադրամի աջակցությամբ, «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ»-ը «Լույս հայի աչքերին» բարեգործական ակցիայի շրջանակներում օգոստոսի 16-ից սեպտեմբերի 30-ն աչքի անվճար հետազոտություններ կանցկացնի Շիրակի մարզում: Անհրաժեշտության դեպքում ժամանակակից սարքավորումներով հագեցած աչքի շարժական հիվանդանոցը կլինի մարզի բոլոր տարածաշրջաններում' կատարելով անվճար վիրահատություններ: Ծրագրի շրջանակներում կտրամադրվեն նաեւ ակնոցներ:
Նշենք, որ «Հայկական ակնաբուժության նախագիծ»-ը բարեգործական կազմակերպություն է, որը հիմնադրվել է 1992 թվականին, ակնաբույժ Ռոջեր Օհաննեսյանի ջանքերով: Կազմակերպությունն ի սկզբանե նպատակ է հետապնդում կանխարգելել աչքի տարբեր խնդիրների հետեւանքով հնարավոր կուրությունը:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի Շիրակի մարզի թղթակցին տեղեկացրեց մարզպետարանի առողջապահության վարչության պետ Հովհաննես Հովհաննիսյանը, սա Շիրակի մարզի սոցիալապես խոցելի խմբերի համար լավ հնարավորություն է տեղում, առանց մայրաքաղաք մեկնելու, անցնելու ակնաբուժական զննում, իսկ անհրաժեշտության դեպքում' նաեւ վիրահատվելու:

Armenian EyeCare Project in Shirak province
GYUMRI, AUGUST 17, ARMENPRESS: With the support of "Orange" foundation, Armenian EyeCare Project will make medical examination August 16-September 30 in Shirak province within "Light to Armenians' Eyes" benevolent action. Eyeglasses will be provided within the framework of the program.
Armenian EyeCare Project is a benevolent organization founded in 1992 by Roger Ohannesyan. The organization is aimed to prevent blindness originated as a result of different ocular problems.
Head of Healthcare Department of the governor office Hovhannes Hovhannisyan told Armenpress' correspondent of Shirak province that this is a good opportunity for socially vulnerable groups of Shirak province to pass ocular examination on place, and have an operation if need be.