Նորոգվում է Գեղանուշի Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցին
ԿԱՊԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ-ն նորոգման աշխատանքներ է սկսել Կապանի տարածաշրջանի Գեղանուշ գյուղի Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցում, որը կառուցվել է 1870 թ. վեց փախստական հայերի կողմից: «Եկեղեցու նորոգման աշխատանքներ ընկերությունն առաջին անգամ է իրականացնում: Առաջարկը ստացել ենք եկեղեցու պատասխանատուների կողմից: Նախատեսված է ամրացնել խոնավությունից ճաքճքած պատերը, կատարել ներքին հարդարման աշխատանքներ: Արդեն 10 օր է' սկսված են աշխատանքները, որոնք իրականացվում են մեր շինարարական կազմակերպության կողմից: Դրանք կավարտվեն մինչեւ ամսվա վերջ», - «Արմենպրես»-ի Սյունիքի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ընկերության կառավարության եւ հանրության հետ կապերի պատասխանատու Նորայր Աղայանը:
Եկեղեցու հոգեւոր հովիվ Տեր Ահարոն քահանա Մելքումյանի խոսքով' վերջին երեք տարիներին եկեղեցում շատ աշխատանքներ են կատարվել' փոխվել է տանիքը, եկեղեցական սպասքը, տեղադրվել են նստարաններ, սրբապատկերներ: Այդ աշխատանքներն արվել են արտերկրի բարերարների եւ ԶՊՄԿ-ի աջակցությամբ: «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ-ն աջակցում է նաեւ Գեղանուշի եկեղեցուն կից գործող կիրակնօրյա դպրոցին:

Ведутся ремонтные работы в церкви Св.Рипсиме в Гехануше
ремонтные работы в церкви Св.Рипсиме в селе Гехануш Капанского района. Церковь была построена еще в 1870 г. 6-тью армянскими беженцами. «Планируется укрепить стены, потрескавшиеся от сырости, провести внутренние отделочные работы. Ремонт начался 10 дней назад нашей строительной организацией, а завершится к концу месяца», - сказал в беседе с сюникским корр.Арменпресс представитель компании Норайр Агаян.
По словам духовного пастыря Св.Рипсиме, священника Агарона Мелконяна, за последние три года в церкви немало сделано: заменена крыша, церковная утварь, установлены скамьи, развешены иконы. «Всем этим мы обязаны благотворителям из-за рубежа, а также ЗАО «Дино голд майнинг кампни», - сказал . А.Мелконян, добавив, что компания оказывает содействие и воскресной школе, действующей при церкви.