Նորոգվում է Գեղանուշի Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցին
ԿԱՊԱՆ, 11 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:«Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ-ն նորոգման աշխատանքներ է սկսել Կապանի տարածաշրջանի Գեղանուշ գյուղի Սուրբ Հռիփսիմե եկեղեցում, որը կառուցվել է 1870 թ. վեց փախստական հայերի կողմից: «Եկեղեցու նորոգման աշխատանքներ ընկերությունն առաջին անգամ է իրականացնում: Առաջարկը ստացել ենք եկեղեցու պատասխանատուների կողմից: Նախատեսված է ամրացնել խոնավությունից ճաքճքած պատերը, կատարել ներքին հարդարման աշխատանքներ: Արդեն 10 օր է' սկսված են աշխատանքները, որոնք իրականացվում են մեր շինարարական կազմակերպության կողմից: Դրանք կավարտվեն մինչեւ ամսվա վերջ», - «Արմենպրես»-ի Սյունիքի թղթակցի հետ զրույցում ասաց ընկերության կառավարության եւ հանրության հետ կապերի պատասխանատու Նորայր Աղայանը:
Եկեղեցու հոգեւոր հովիվ Տեր Ահարոն քահանա Մելքումյանի խոսքով' վերջին երեք տարիներին եկեղեցում շատ աշխատանքներ են կատարվել' փոխվել է տանիքը, եկեղեցական սպասքը, տեղադրվել են նստարաններ, սրբապատկերներ: Այդ աշխատանքներն արվել են արտերկրի բարերարների եւ ԶՊՄԿ-ի աջակցությամբ: «Դինո գոլդ մայնինգ քամփնի» ՓԲԸ-ն աջակցում է նաեւ Գեղանուշի եկեղեցուն կից գործող կիրակնօրյա դպրոցին:

St. Ripsime Church repaired
"Dino Gold Mining Company" CJSC has started repair works in St. Ripsime Church of Geghanush region, Kapan. The Church has been built in 1870 by 6 Armenian refugees.
"It is the first time the company implements repair works of a church. We received the proposal by responsible entities of the church. It is already 10 days we have started the works, and we will finish them by the end of the month," PR Manager of the company Norayr Aghayan said in an interview with Armenpress' Syuniq correspondent.
According to the clergyman of the church Aharon Melqumyan, a plenty of work has been carried out in the church during the previous 3 years by philanthropists from abroad and ZCMC. "Dino Gold Mining Company" also supports the Sunday school adjacent to Geghanush Church.