3 մլն դրամ` կարկտահարությունից տուժած պեմզաշենցիներին
ԳՅՈՒՄՐԻ, 10 ՕԳՈՍՏՈՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ: Շիրակի մարզպետի հրամանով' Պեմզաշեն համայնքին հատկացվել է 3 մլն դրամ' վնասի մասնակի փոխհատուցման նպատակով: Նշենք, որ Պեմզաշեն համայնքը մեծ վնասներ էր կրել անցած ամիս տեղի ունեցած կարկտահարության հետեւանքով. քամին ամբողջությամբ պոկել էր մի քանի տների տանիքներ, շատերի տանիքները մասնակի վնասվել էին, կոտրվել էին ծառեր, շուռ էին եկել էլեկտրական սյուներ ու ցանկապատեր, կոտրվել էին պատուհաններ, վնասվել անասնագոմեր ու ավտոտնակներ: Մարզպետի հրամանով ձեւավորված բնական աղետի պատճառած վնասի չափերն ուսումնասիրող հանձնաժողովի անդամները, ուսումնասիրություններ կատարելուց հետո, կազմել են համապատասխան արձանագրություն:
Ինչպես «Արմենպրես»-ի Շիրակի մարզի թղթակցին տեղեկացրեց մարզպետի օգնական Արաքսյա Կիրակոսյանը, գումարը բաշխվել է' ըստ կրած վնասի չափերի:Գումարը բաժանվել է համայնքի վնաս կրած 140 ընտանիքների միջեւ:

3 млн драмов пострадавшим от града семьям общины Пемзашен
Приказом губернатора Ширакской области, общине Пемзашен выделено 3 млн драмов для частичной компенсации нанесенного градом ущерба. Напомним, что в предыдущем месяце эта община понесла серьезные потери: из-за града и ветра были повреждены и сорваны крыши нескольких домов, сломаны деревья, опрокинуты на землю электростолбы, выбиты оконные стекла, пострадали также хлева для домашнего скота и автодомики. Члены созданной по приказу губернатора комиссии для подсчета ущерба после изучения ситуации составили протокол
Как сообщила ширакскому корр.Арменпресс помощник губернатора Аракся Киракосян, выделенная для выдачи компенсации сумма распределена между 140 семьями этой общины в соответствии с размером их потерь.