Մեղրիում կկառուցվեն բնակելի շենքեր
ՄԵՂՐԻ, 10 ՀՈՒՆԻՍԻ, ԱՐՄԵՆՊՐԵՍ:Բնակարանային խնդրի լուծման նպատակով Մեղրիի քաղաքապետարանը Հոլանդիայի «Սոցիալական հիմնադրամ» կազմակերպության հետ «Սոցիալական բնակարանային ծրագրի» շրջանակներում կնքել է համաձայնագիր, ըստ որի' Մեղրիում կկառուցվեն բնակելի շենքեր եւ մատչելի գներով վարձով կտրվեն մեղրեցիներին:
«Հոլանդական կազմակերպությանն ենք տրամադրել քաղաքի երկու կիսակառույց շենքեր' մեկը Աբելյան, մյուսը' Արաքսաշեն թաղամասերում: Բացի այս երկու կիսակառույցներից, որոնց շինարարությունը պետք է ավարտին հասցնեն հոլանդացիները, նրանց կողմից կկառուցվի մեկ բնակելի շենք եւս: Ընդհանուր առմամբ կկառուցվի 80 բնակարան», - «Արմենպրես»-ի Սյունիքի մարզի թղթակցի հետ զրույցում ասաց Մեղրի քաղաքապետ Սերգեյ Հայրապետյանը:
Իրականացվելիք ծրագրով բնակարանային խնդիրը Մեղրիում կլուծվի մասամբ:Նշենք, որ վերջին բնակելին քաղաքում կառուցվել է անցած դարի 80-ականների կեսերին, եւ այսօր 250-ից ավելի մեղրեցի ընտանիքներ ունեն բնակարանի կարիք: Տարեցտարի այդ ընտանիքների թիվն ավելանում է, քանի որ, ըստ վիճակագրության, վերջին տարիներին Մեղրի քաղաքում բնակչության թվի աճ է արձանագրվում:

Dwelling Houses to be Built in Meghri
The Meghri Town Hall together with the Dutch "Social Foundation" organization signed an agreement according to which dwelling houses will be built in Meghri and will be given to the residents with available rent prices.
"We have given the Dutch organization two partially constructed buildings one in Abelyan and the other in Araxshen districts. Besides these two partially constructed buildings, they will build one dwelling building as well. Overall, 80 apartments will be constructed", mayor of Meghri Sergey Hayrapetyan told Armenpress correspondent in Syunik.
The carried out program will partially solve the apartment issue in Meghri. The latest dwelling building was built in Meghri in midst of 80s and today more than 250 families need apartments. The statistics shows growth of the number of population of Meghri.