Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարը և Արգենտինայի դեսպանը քննարկել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար Լիլիթ Մակունցը հանդիպում է ունեցել Հայաստանում Արգենտինայի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Ռաֆայել Էնրիկե Գոնսալես Ալեմանի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ին տեղեկացրին ՀՀ վարչապետի աշխատակազմից, կողմերը կարևորել են փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում, այդ թվում՝ քաղաքական, տնտեսական, մշակութային և հումանիտար բնագավառներում համագործակցության զարգացումը:
Զրուցակիցներն ընդգծել են երկկողմ բարձրաստիճան այցերի կազմակերպման կարևորությունը՝ համոզմունք հայտնելով, որ այն կնպաստի Հայաստան–Արգենտինա կապերի ընդլայնմանն ու համագործակցության օրակարգի առաջմղմանը։

Prime Minister’s Chief of Staff and Argentine Ambassador discuss prospects for bilateral cooperation
Chief of Staff of the Prime Minister’s Office Lilit Makunts met with Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Argentine Republic to Armenia Rafael Enrique González Alemán, the Prime Minister’s Office said.
The sides stressed the importance of developing cooperation in areas of mutual interest, including the political, economic, cultural and humanitarian fields.
The two also highlighted the importance of organising high-level bilateral visits, expressing confidence that such visits would contribute to expanding Armenia-Argentina relations and advancing the cooperation agenda.