Ռուսաստանում և Ուկրաինայում նոր փոխադարձ հարվածների հետևանքով կան զոհեր և վիրավորներ
Ռուսաստանը և Ուկրաինան շարունակում են փոխադարձ հարվածները, որոնց հետևանքով նոր զոհեր և վիրավորներ են գրանցվել երկու կողմում էլ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ ՌԴ պաշտպանության նախարարությունը հայտարարել է, որ օգոստոսի 25-ի գիշերը հակաօդային պաշտպանության համակարգերը որսացել և ոչնչացրել են 148 օդային թիրախ երկրի յոթ շրջանում, ինչպես նաև Ղրիմում, Ազովի և Սև ծովերի երկնքում։
Գերատեսչությունը չի նշել, թե ընդհանուր առմամբ քանի հրթիռ կամ անօդաչու թռչող սարք է արձակվել Ռուսաստանի ուղղությամբ։
ՌԴ Կրասնոդարի երկրամասի նահանգապետ Վենիամին Կոնդրատևը հայտնել է Աֆիպսկի գյուղի վրա անօդաչու թռչող սարքի հարձակման մասին։ ԱԹՍ-ի բեկորներն ընկել են Աֆիպսկայա երկաթուղային կայարանի վրա, որի հետևանքով երկու մարդ զոհվել է, ևս երկուսը՝ վիրավորվել։ Գյուղում վնասվել է առնվազն 10 մասնավոր տուն, որոնցից մեկում հրդեհ է բռնկվել։
Նահանգապետի խոսքով՝ հրդեհ է բռնկվել նաև նավթավերամշակման գործարանի տարածքում։ Ուկրաինայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբը հաստատել է, որ Կրասնոդարի երկրամասում թիրախավորել է Աֆիպսկու նավթավերամշակման գործարանը։
Բացի այդ, ուկրաինական անօդաչու թռչող սարքերի հարձակման հետևանքով վնասվել է Ռոստովի մարզի Նովոշախտինսկի նավթավերամշակման գործարանը՝ հանգեցնելով գործարանի աշխատանքի ժամանակավոր դադարեցման։
Ուկրաինայի իշխանություններն էլ հայտնել են, որ օգոստոսի 25-ի գիշերը ռուսական զորքերը միաժամանակ հարձակումներ են իրականացրել Ուկրաինայի չորս քաղաքների՝ Կիևի, Խարկովի, Զապորոժիեի և Դնեպրի վրա:
Ըստ BBC-ի ռուսական ծառայության՝ Ուկրաինայի սահմանապահ ծառայությունը հայտնել է, որ ռուսական ուժերը «Շահեդ» անօդաչու թռչող սարքերով հարվածել են Օդեսայի մարզի Վինոգրադովկա միջազգային ավտոմոբիլային անցակետին, որը գտնվում է ուկրաինա-մոլդովական սահմանին։ Սահմանային անցակետը դադարեցրել է գործունեությունը։ Օգոստոսի 21-ին Օդեսայում թիրախավորվել էր Մոլդովայի սահմանին գտնվող Տաբակի անցակետը։
Զապորոժիեի իշխանությունները հայտնել են, որ ավիահարվածի հետևանքով երկու մարդ է զոհվել։
Զանգվածային հարվածների է ենթարկվել Դոնեցկի մարզի Կրամատորսկ քաղաքը, 11 մարդ վիրավորվել է, այդ թվում՝ երկու ամսական երեխա։ Հարվածի տակ են հայտնվել բարձրահարկ շենքեր և ենթակառուցվածքի օբյեկտ։
Կիևում անօդաչու թռչող սարքի հարվածից 16-հարկանի բնակելի շենք է վնասվել: Կիևի քաղաքապետ Վիտալի Կլիչկոն հայտնել է մեկ վիրավորի մասին։

Россия и Украина продолжают наносить взаимные удары, которые приводят к новым жертвам и ранениям с обеих сторон.
Как передает “Арменпресс”, Министерство обороны России заявило, что в ночь на 25 августа системы ПВО перехватили и уничтожили 148 БПЛА в семи регионах страны, а также в Крыму, Азовском и Черном морях.
В ведомстве не уточнили, сколько всего ракет или беспилотников было выпущено в направлении России.
Губернатор Краснодарского края Вениамин Кондратьев сообщил об атаке беспилотника на село Афипский. Осколки беспилотника упали на Афипскую железнодорожную станцию, в результате чего погибли два человека и еще двое получили ранения. По меньшей мере 10 частных домов в селе получили повреждения, один из них загорелся.
По словам губернатора, пожар также произошел на нефтеперерабатывающем заводе. Генеральный штаб Вооруженных сил Украины подтвердил, что целью был Афипский нефтеперерабатывающий завод в Краснодарском крае.
В результате атаки украинских беспилотников был поврежден Новошахтинский нефтеперерабатывающий завод в Ростовской области, что привело к временной остановке работы предприятия.
Украинские власти также сообщили, что в ночь на 25 августа российские войска одновременно атаковали четыре украинских города: Киев, Харьков, Запорожье и Днепр.
По сообщению Русской службы BBC, украинская пограничная служба сообщила, что российские силы использовали беспилотники “шахед” для нанесения удара по международному автомобильному контрольно-пропускному пункту Виноградовка в Одесской области, расположенному на украинско-молдавской границе. Работа пограничного пункта прекращена. 21 августа в Одессе был нанесен удар по КПП “Табаки” на молдавской границе.
Власти Запорожья сообщили о гибели двух человек в результате авиаудара.
Город Краматорск в Донецкой области подвергся массированным авиаударам, в результате которых пострадали 11 человек, в том числе двухмесячный ребенок. Повреждены высотные здания и инфраструктура.
В Киеве в результате удара беспилотника повреждено 16-этажное жилое здание. Мэр Киева Виталий Кличко сообщил об одном пострадавшем.