Հայաստանն ու Ռուանդան քննարկել են պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հնարավորությունները
Պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, ԶՈՒ ԳՇ պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Ռուանդայի Հանրապետության նորանշանակ արտակարգ և լիազոր դեսպան Ջոզեֆ Նզաբամվիտային։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին հայտնում են ՀՀ պաշտպանության նախարարությունից՝ նշելով, որ հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում Ռուանդայի պաշտպանության հարցերով կցորդ, գնդապետ Էնթոնի Բ. Մպագազեն։
Գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը շնորհավորել է դեսպանին պաշտոնն ստանձնելու կապակցությամբ՝ հաջողություններ մաղթելով պատասխանատու առաքելության մեջ։
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանի և Ռուանդայի միջև պաշտպանության բնագավառում համագործակցության հնարավորությունները։ Մտքեր են փոխանակվել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող հարցերի վերաբերյալ։
Դեսպանը ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետին է փոխանցել Ռուանդայի պաշտպանության շտաբի պետի ջերմ ողջույնը և երկկողմ հարաբերությունների զարգացման պատրաստակամությունը։

Armenia and Rwanda discuss opportunities for defence cooperation
First Deputy Minister of Defence and Chief of the General Staff of the Armed Forces, Lieutenant General Edvard Asryan, received the newly appointed Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of the Republic of Rwanda to the Republic of Armenia, Joseph Nzabamwita, the Armenian Ministry of Defence said.
The meeting was also attended by Rwanda’s Defence Attaché to Armenia, Colonel Anthony B. Mpagaze.
Lieutenant General Edvard Asryan congratulated the ambassador on assuming office and wished him success in his responsible mission.
During the meeting, the sides discussed opportunities for cooperation between Armenia and Rwanda in the field of defence. They also exchanged views on issues of mutual interest.
The ambassador conveyed to the Chief of the General Staff of the Armenian Armed Forces warm greetings from Rwanda’s Chief of Defence Staff and expressed readiness to develop bilateral relations.