Ֆրանսիայի 80 դեպարտամենտում եղանակային վտանգի նախավերջին մակարդակ են հայտարարել
Սպառնալիքի նախավերջին՝ նարնջագույն մակարդակ է հայտարարվել է Ֆրանսիայի 80 դեպարտամենտում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այդ մասին են վկայում Météo-France ազգային օդերևութաբանական ծառայության տվյալները։
Ծառայության տվյալներով՝ երկրի որոշ շրջաններում առավելագույն ջերմաստիճանը կլինի 38-40 աստիճան։ Բացի այդ, Ֆրանսիայի հյուսիս-արևմուտքում գտնվող մի շարք շրջաններում վտանգի նարնջագույն մակարդակ է հայտարարվել անտառային հրդեհների մեծ ռիսկի պատճառով։
Ֆրանսիայի կառավարության նախնական գնահատումների համաձայն՝ այս ամռանը տապի կրկնվող ալիքները կարող են իրենց վրա «մոտավորապես 10-15 միլիարդ եվրո» արժենալ:

В 80 департаментах Франции из-за погодных условий объявлен предпоследний уровень опасности
Предпоследний уровень угрозы, оранжевый, объявлен в 80 департаментах Франции. Как сообщает Арменпресс, об этом свидетельствуют данные национальной метеорологической службы Météo-France.
По данным службы, в некоторых регионах страны максимальная температура составит 38-40 градусов. Кроме того, в ряде регионов на северо-западе Франции объявлен оранжевый уровень опасности из-за высокого риска лесных пожаров.
По предварительным оценкам французского правительства, повторные волны жары этим летом могут обойтись им «примерно в 10-15 миллиардов евро».