Լիլիթ Մակունցը նշանակվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար
Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի որոշմամբ Լիլիթ Մակունցը նշանակվել է վարչապետի աշխատակազմի ղեկավար։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ վարչապետի որոշումը հրապարակվել է e-gov.am կայքում։
Վարչապետի աշխատակազմի ղեկավարի պաշտոնը 2021 թվականի հուլիսից զբաղեցնում էր Արայիկ Հարությունյանը, որը 2026 թվականի հունիսի 7-ին Հայաստանում կայացած խորհրդարանական ընտրությունների արդյունքներով ընտրվել է Ազգային ժողովի պատգամավոր իշխող «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության ցուցակով։
Լիլիթ Մակունցը 2018-2019 թվականներին զբաղեցրել է Հայաստանի մշակույթի նախարարի պաշտոնը, 2019-2021 թվականներին եղել է ՀՀ ԱԺ պատգամավոր և «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար։ 2021-2025 թվականներին Լիլիթ Մակունցը եղել է Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպանն ԱՄՆ-ում։ 2025 թվականի օգոստոսից նա նշանակվել էր ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական։

Лилит Макунц назначена руководителем Аппарата премьер-министра Армении
Согласно решению премьер-министра Армении Никола Пашиняна Лилит Макунц назначена руководителем Аппарата премьер-министра.
Как передает “Арменпресс”, решение премьер-министра опубликовано на сайте e-gov.am
Должность руководителя Аппарата премьер-министра с июля 2021 года занимал Араик Арутюнян, избранный депутатом Национального Собрания по списку правящей партии “Гражданский договор” по результатам парламентских выборов в Армении 7 июня 2026 года.
Лилит Макунц занимала пост министра культуры Армении в 2018-2019 годах, была депутатом Национального Собрания Армении и руководителем фракции “Мой шаг” в 2019-2021 годах. В 2021-2025 годах Лилит Макунц была чрезвычайным и полномочным послом Армении в США. С августа 2025 года она назначена главным советником премьер-министра Республики Армения.