«Մուլտի տրանսպորտ»-ի տնօրեն Արթուր Դալլաքյանի նկատմամբ կիրառվել է տնային կալանք
«Մուլտի տրանսպորտ» ընկերության տնօրեն Արթուր Դալլաքյանի նկատմամբ առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու մեղադրանքով հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում։
«Քրեական վարույթի շրջանակում առանձնապես խոշոր չափերով հարկեր չվճարելու մեղադրանքով Ա. Դ.-ի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում, որպես խափանման միջոց կիրառվել է տնային կալանք»,- «Արմենպրես»-ի հետ զրույցում ասաց ՀՀ քննչական կոմիտեի մամուլի խոսնակ Կիմա Ավդալյանը։
Արթուր Դալլաքյանը «Մուլտի տրանսպորտ» ՍՊԸ-ի գլխավոր տնօրենն է, իսկ ընկերության բաժնեմասի 100 տոկոսը պատկանում էր Գագիկ Ծառուկյանի որդուն՝ Նվեր Ծառուկյանին։
Ընկերությունը սպասարկում է Կոտայքի և Արագածոտնի մարզերի միասնական երթուղային ցանցերը։ Դալլաքյանը 2019-2021 թվականներին եղել է Ազգային ժողովի «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր։
Հուլիսի 6-ին խուզարկություններ էին կատարվել Գագիկ Ծառուկյանի տանը, ինչպես նաև «Մուլտի Գրուպ» կոնցեռնում ընդգրկված մի շարք ընկերություններում և դրանց ղեկավարների բնակարաններում։

В отношении директора «Мульти автотранс» Артура Даллакяна избран домашний арест
В отношении директора компании «Мульти автотранс» Артура Даллакяна возбуждено публичное уголовное преследование по обвинению в неуплате налогов в особо крупных размерах.
«В рамках уголовного производства в отношении А.Д. возбуждено публичное уголовное преследование по обвинению в неуплате налогов в особо крупных размерах, в качестве меры пресечения избран домашний арест», — сообщила в беседе с Арменпресс пресс-секретарь Следственного комитета Кима Авдалян.
Артур Даллакян является генеральным директором ООО «Мульти автотранс», а 100% доли компании принадлежало сыну Гагика Царукяна — Нверу Царукяну.
Компания обслуживает единые маршрутные сети Котайкской и Арагацотнской областей. В 2019—2021 годах Даллакян являлся депутатом Национального Собрания от фракции «Процветающая Армения».
6 июля были проведены обыски в доме Гагика Царукяна, а также в ряде компаний, входящих в концерн «Мульти Груп», и в квартирах их руководителей.