Հայաստանը ներկայացնող ըմբիշները Բաքվում կմասնակցեն Մ17 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը
Հայաստանը ներկայացնող ըմբիշները հուլիսի 27-ից օգոստոսի 2-ը Բաքվում կմասնակցեն Մ17 տարեկանների աշխարհի առաջնությանը:
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ` այս մասին հայտնում է Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի մամուլի ծառայությունը:
Թիմերը մրցավայր կմեկնեն հետևյալ կազմերով. Ազատ ոճ` 51 կգ Մուրադ Ղարիբյան, 55 կգ Դավիթ Բալեյան, 60 կգ Գրիշա Գևորգյան, 65 կգ Էրիկ Պապիկյան, 71 կգ Վարուժան Ասլանյան, 80 կգ Վաչե Ասլանյան. Հունահռոմեական ոճ`45 կգ Վազգեն Վարդանյան, 48 կգ Արարատ Ավետիսյան, 51 կգ Գևորգ Հարությունյան, 55 կգ Գեղամ Եղիազարյան, 60 կգ Արտուշ Պետրոսյան, 65 կգ Վազգեն Մնացականյան, 71 կգ Ջանես Նազարյան, 80 կգ Վահե Հովեյան, 92 կգ Ալեքսան Շալջյան, 110 կգ Խաչիկ Խաչատրյան:

Представляющие Армению борцы примут участие в Чемпионате мира в Баку
Представляющие Армению борцы с 27 июля по 2 августа в Баку примут участие в Чемпионате мира до 17 лет.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе Федерации борьбы Армении, команды отправятся к месту соревнований в следующих составах:
вольный стиль: Мурад Гарибян (51 кг), Давид Балеян (55 кг), Гриша Геворгян (60 кг), Эрик Папикян (65 кг), Варужан Асланян (71 кг), Ваче Асланян (80 кг).
греко-римский стиль: Вазген Варданян (45 кг), Арарат Аветисян (48 кг), Геворг Арутюнян (51 кг), Гегам Егиазарян (55 кг), Артуш Петросян (60 кг), Вазген Мнацаканян (65 кг), Джанес Назарян (71 кг), Ваге Овеян (80 кг), Алексан Шалджян (92 кг), Хачик Хачатрян (110 кг).