ԱՄՆ-ն հերթական ավիահարվածներն է հասցրել Իրանին
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հաղորդագրություն է տարածել ԱՄՆ զինված ուժերի կենտրոնական հրամանատարությունը։
Հաղորդագրության մեջ նշվել է, որ հարվածների ընթացքում, որոնք շարունակվում են արդեն 8 օր, հաջողությամբ խոցվել են իրանական ցամաքային դիտարկման և հակաօդային պաշտպանության ռազմական օբյեկտներ, ռազմածովային միջոցներ, ինչպես նաև զենքերի և ԱԹՍ-ների պահեստներ։
«Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների զինված ուժերը նաև հարվածներ են հասցրել Իսլամական հեղափոխության պահապանների կորպուսի ուժերին, որոնք հուլիսի 17-ին գրոհել էին Հորդանանում ամերիկացի զինվորականների վրա»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։
Իրանական Fars գործակալությունն էլ հայտնել է, որ ԱՄՆ բանակը հարվածներ է հասցրել իրանական Սիրիկ, Խաջիաբադ և Բենդեր Աբբաս քաղաքների ուղղությամբ, որոնք տեղակայված են Հորմուզի նեղուցի մոտակայքում։

Соединенные Штаты нанесли очередной авиаудар по Ирану
Как передает Арменпресс, Центральное командование вооруженных сил США выступило с заявлением по этому поводу.
В заявлении отмечалось, что в ходе ударов, продолжающихся уже 8 дней, были успешно нанесены удары по иранским наземным объектам наблюдения и противовоздушной обороны, военно-морской технике, а также складам оружия и беспилотников.
«В заявлении говорится, что американские военные также нанесли удар по силам Корпуса стражей исламской революции, которые 17 июля атаковали американских военнослужащих в Иордании», — говорится в сообщении.
Иранское информационное агентство Fars также сообщило, что американские военные нанесли удары по иранским городам Сирик, Хаджиабад и Бандар-Аббас, расположенным вблизи Ормузского пролива.