Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է ՎԶԵԲ նախագահի հետ
Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հուլիսի 16-ին հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) նախագահ Օդիլ Ռենո-Բասոյի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանությունը։
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ներսեսյանը տիկին Ռենո-Բասոյին փոխանցել է ՀՀ կառավարության հրավերը՝ մասնակցելու Երևանում կայանալիք Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի 17-րդ նիստին (COP17)։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և EBRD-ի միջև ձևավորված երկարամյա գործընկերությունը և անդրադարձել առաջնահերթ ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հեռանկարներին։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ։

Armenian ambassador to the UK meets EBRD president
Armenian Ambassador to the United Kingdom Varuzhan Nersesyan met with European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) President Odile Renaud-Basso on July 16.
The Armenian Embassy in the United Kingdom said in a statement that Ambassador Nersesyan conveyed the Armenian government’s invitation to Renaud-Basso to attend the 17th meeting of the Conference of the Parties to the Convention on Biological Diversity (COP17), which will be held in Yerevan.
The sides discussed the longstanding partnership between Armenia and the EBRD and explored prospects for expanding cooperation in priority areas. They also exchanged views on regional developments.