Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանը հանդիպել է ՎԶԵԲ նախագահի հետ
Միացյալ Թագավորությունում Հայաստանի արտակարգ և լիազոր դեսպան Վարուժան Ներսեսյանը հուլիսի 16-ին հանդիպել է Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկի (EBRD) նախագահ Օդիլ Ռենո-Բասոյի հետ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդագրություն է տարածել Միացյալ Թագավորությունում ՀՀ դեսպանությունը։
Հանդիպման ընթացքում դեսպան Ներսեսյանը տիկին Ռենո-Բասոյին փոխանցել է ՀՀ կառավարության հրավերը՝ մասնակցելու Երևանում կայանալիք Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի Կողմերի համաժողովի 17-րդ նիստին (COP17)։
Զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և EBRD-ի միջև ձևավորված երկարամյա գործընկերությունը և անդրադարձել առաջնահերթ ոլորտներում համագործակցության ընդլայնման հեռանկարներին։ Կողմերը մտքեր են փոխանակել նաև տարածաշրջանային զարգացումների շուրջ։

Посол Армении в Соединенном Королевстве провел встречу с президентом Европейского банка реконструкции и развития
Чрезвычайный и Полномочный посол Армении в Соединенном Королевстве Варужан Нерсесян 16 июля провел встречу с президентом Европейского банка реконструкции и развития (EBRD) Одиль Рено-Бассо.
Как сообщили Арменпресс в пресс-службе посольства, Варужан Нерсесян передал госпоже Рено-Бассо приглашение правительства Республики Армения принять участие в предстоящем в Ереване 17-м заседании Конференции Сторон Конвенции о биологическом разнообразии (COP17).
Собеседники обсудили сформировавшееся между Арменией и EBRD многолетнее партнерство и затронули перспективы расширения сотрудничества в приоритетных сферах. Стороны также обменялись мнениями вокруг региональных развитий.