Իրանում ԱՄՆ-ին «իսկական դժոխքով» են սպառնացել ցամաքային գործողության դեպքում
Իրանն ամերիկյան բանակի զինծառայողների համար «իսկական դժոխք» կպատրաստի, եթե ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփը որոշի ցամաքային գործողություն սկսել Իսլամական Հանրապետության դեմ: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտարարել է Իրանի բանակի գլխավոր հրամանատարի տեղակալ, դերծովակալ Հաբիբոլլա Սայարին:
«Հակառակորդը գիտի՝ եթե նա նման հիմարություն անի, ապա կհայտնվի իսկական դժոխքում, որտեղից արդեն ելք չի լինի: Ես խոստանում եմ, որ թշնամին, որքան էլ բարձրագոչ հայտարարություններ անի, միևնույն է, չի հանդգնի իր ուժերն իջեցնել մեր ափեր», - մեջբերել է նրա խոսքն IRNA գործակալությունը:
Ավելի վաղ Թրամփը հայտարարել է, որ Իրանի հետ հրադադարի ռեժիմն այլևս ուժ չունի, և որ ԱՄՆ-ն այլևս մտադիր չէ բանակցություններ վարել Թեհրանի հետ:

Иран угрожает США «настоящим адом» в случае наземной операции
Иран подготовит «настоящий ад» для американских военнослужащих, если президент США Дональд Трамп решит начать наземную операцию против Исламской Республики. Об этом, по сообщению Арменпресс, заявил заместитель главнокомандующего иранской армией контр-адмирал Хабиболла Саяри.
«Враг знает, что если он совершит такую ​​глупость, то окажется в настоящем аду, из которого не будет выхода. Я обещаю, что как бы громко ни заявлял враг, он не посмеет высадить свои войска на наших берегах», — цитирует его слова агентство IRNA.
Ранее Трамп заявил, что режим прекращения огня с Ираном больше не действует и что США более не намерены вести переговоры с Тегераном.