Բրազիլիայի նախագահը շնորհավորել է Նիկոլ Փաշինյանին ընտրություններում հաղթանակի առիթով
Բրազիլիայի Դաշնային Հանրապետության նախագահ Լուիս Ինասիո Լուլա դա Սիլվան շնորհավորել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին Հայաստանում ընտրություններում տարած հաղթանակի առիթով:
«Բրազիլիայի կառավարության և ժողովրդի անունից, ինչպես նաև անձամբ իմ անունից ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության վարչապետի պաշտոնում վերանշանակվելու առիթով:
Բրազիլիան մեծ նշանակություն է տալիս մեր երկրները միավորող բարեկամության և համագործակցության պատմական կապերին: Վերահաստատում եմ իմ պատրաստակամությունը՝ համագործակցելու Ձերդ գերազանցության հետ՝ մեր քաղաքական երկխոսությունը խորացնելու, երկկողմ համագործակցությունը ընդլայնելու և երկու ժողովուրդների բարօրության համար փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող նախաձեռնություններն առաջ մղելու համար:
Բրազիլիայի կենսունակ հայ համայնքը ծառայում է որպես արժեքավոր կամուրջ մեր երկրների միջև՝ ամրապնդելով մարդկային, մշակութային և տնտեսական կապերը, որոնք մեզ ավելի են մոտեցնում: Դրա ներկայությունը հարստացնում է բրազիլական հասարակության բազմազանությունը և ավելի է ամրապնդում մեր ժողովուրդների միջև բարեկամության կապերը:

Президент Бразилии поздравил премьер-министра Пашиняна по случаю победы на парламентских выборах
Президент Федеративной Республики Бразилия Луис Инасиу Лула да Силва поздравил премьер-министра Никола Пашиняна с победой на парламентских выборах. Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью администрации премьер-министра Армении, в послании говорится:
«От имени правительства и народа Бразилии, а также от себя лично сердечно поздравляю Вас по случаю переназначения на пост премьер-министра Республики Армения.
Бразилия придает большое значение историческим узам дружбы и сотрудничества, объединяющим наши страны. Подтверждаю свою готовность сотрудничать с Вашим Превосходительством для углубления нашего политического диалога, расширения двустороннего сотрудничества и продвижения представляющих взаимный интерес инициатив на благо двух народов.
Жизнеспособная армянская община Бразилии служит ценным мостом между нашими странами, укрепляя человеческие, культурные и экономические связи, которые делают нас еще ближе. Ее присутствие обогащает многообразие бразильского общества и еще больше укрепляет узы дружбы между нашими народами.
Желая Вам всяческих успехов в Вашей важной миссии по руководству правительством Армении, прошу принять, господин премьер-министр, заверения в моем глубоком уважении».