Նիկոլ Փաշինյանը հերքել է Ալեն Սիմոնյանի հետ անձնական խնդիրներ ունենալու մասին խոսակցությունները
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հերքել է Ազգային ժողովի նախագահ Ալեն Սիմոնյանի հետ անձնական խնդիրներ ունենալու մասին խոսակցությունները։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ Նիկոլ Փաշինյանը «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության վարչության նիստից հետո լրագրողների հետ ճեպազրույցում ընդգծել է, որ Ալեն Սիմոնյանի հետ բացարձակ որևէ անձնական խնդիր չկա։
Անդրադառնալով այն հարցին, թե ինչ պատկերացումներ կան ԱԺ ներկայիս նախագահի հետագա գործունեության վերաբերյալ, Փաշինյանը նշել է, որ այդ հարցը կքննարկվի և որոշում կկայացվի ինչպես քաղաքական թիմի կողմից, այնպես Սիմոնյանի։
«Մենք մեր կարծիքները կհամադրենք կամ, եթե չհամադրվի, կքննարկենք կտեսնենք»,-նշել է Փաշինյանը` կարևորելով քաղաքական թիմում նախկին բարձր պաշտոնյաներ ունենալը։
«Շատ կարևոր է, որ, որպես քաղաքական թիմ, ունենանք ոչ միայն այդ կարգավիճակում գտնվող, այլ նաև նախկինում այդ կարգավիճակում գտնված անձինք, որովհետև դա ի վերջո փորձ է։ Այս պահին մեր թիմում ԱԺ երկու նախկին նախագահներ կան, նախկին նախարարներ կան, նախկին փոխվարչապետ կա և այդպես շարունակ։ Դա քաղաքական կապիտալ է, որը ես շատ կարևոր եմ համարում»,-ասել է վարչապետը։
Ավելի վաղ ՔՊ-ն Ազգային ժողովի նախագահի պաշտոնի թեկնածու էր ընտրել Ռուբեն Ռուբինյանին, իսկ փոխնախագահի թեկնածուներ՝ Հայկ Կոնջորյանը և Վահագն Ալեքսանյանը:

Pashinyan denies reports of personal differences with Alen Simonyan
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has denied reports that he has personal differences with National Assembly Speaker Alen Simonyan.
Speaking to reporters after a meeting of the Board of the Civil Contract party, Pashinyan stressed that he has “absolutely no personal issues” with Simonyan.
Asked about Simonyan’s future role, the prime minister said the matter would be discussed and a decision would be made jointly by the political team and Simonyan himself.
“We will compare our views, or, if they do not coincide, we will discuss the issue and see,” Pashinyan said, stressing the importance of having former senior officials within the political team.
“It is very important for us, as a political team, to have not only people who currently hold such positions, but also those who have held them in the past, because that ultimately represents experience. At present, our team includes two former speakers of the National Assembly, former ministers, a former deputy prime minister, and so on. That is political capital, which I consider very important,” the prime minister said.
Earlier, the Civil Contract party nominated Ruben Rubinyan for the post of Speaker of the National Assembly, while Hayk Konjoryan and Vahagn Aleksanyan were nominated for the posts of deputy speakers.