ԿԸՀ-ն բավարարել է Դավիթ Ղազինյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն և նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու միջնորդությունները
Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը բավարարել է Դատախազության միջնորդությունները «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Ղազինյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն և նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու վերաբերյալ։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այդ մասին հայտնել է «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու, փաստաբան Արամ Վարդևանյանը։
Դատախազությունը հունիսի 6-ին միջնորդություններ էր ներկայացրել Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողով «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի պատգամավորի թեկնածու Դավիթ Ղազինյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելու և ազատությունից զրկելու համաձայնություն ստանալու նպատակով:
Հունիսի 6-ին Հակակոռուպցիոն կոմիտեն հայտնել էր «Ուժեղ Հայաստան» դաշինքի անդամների կողմից ընտրակաշառք տալու նոր դեպք բացահայտելու մասին։ Կոմիտեն նույն օրը դիմել էր Դատախազություն՝ Դավիթ Ղազինյանի նկատմամբ քրեական հետապնդում հարուցելուն և նրան ազատությունից զրկելուն համաձայնություն տալու միջնորդություններ  ԿԸՀ ներկայացնելու հարցով։

ЦИК Армении удовлетворила ходатайства прокуратуры о возбуждении уголовного дела и согласии на лишение свободы Давида Газиняна
Центральная избирательная комиссия удовлетворила ходатайства прокуратуры о возбуждении уголовного дела и согласии на лишение свободы кандидата в депутаты от блока «Сильная Армения» Давида Газиняна.
Как передает «Арменпресс», об этом сообщил кандидат в депутаты от блока «Сильная Армения», юрист Арам Вардеванян.
6 июня прокуратура подала в Центральную избирательную комиссию ходатайства о возбуждении уголовного дела и получении согласия на лишение свободы кандидата в депутаты от блока «Сильная Армения» Давида Газиняна.
6 июня Антикоррупционный комитет сообщил об обнаружении нового случая подкупа избирателей членами блока «Сильная Армения». В тот же день комитет обратился в прокуратуру с просьбой направить в ЦИК ходатайства о возбуждении уголовного дела против Давида Газиняна и о согласии на лишение его свободы.