ՊՍԺ-ի հաղթանակի տոնակատարությունից հետո սկսված անկարգությունների զոհերի թիվը հասել է երեքի
Չեմպիոնների լիգայում Փարիզի «Պարի Սեն-Ժերմեն» (ՊՍԺ) ֆուտբոլային ակումբի հաղթանակից հետո տեղի ունեցած անկարգությունների հետևանքով զոհերի թիվը հասել է երեքի: «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հաղորդում է Le Parisien թերթը:
Հրատարակության տվյալներով՝ վթարի ենթարկված մոտոցիկլավարից բացի, որի մասին հաղորդվել էր ավելի վաղ, ևս երկու մարդ ընկել է Սեն գետը:
Ականատեսների խոսքով՝ զոհվածներից մեկը գիտակցաբար է նետվել գետը: Ինչպես նշում է թերթը, խոսքը 1997 թվականին ծնված ռուանդացու մասին է: Մայրաքաղաքի 5-րդ և 6-րդ շրջանների կոմիսարիատները հետաքննություն են սկսել մահվան պատճառները պարզելու համար:
Ավելի վաղ Ֆրանսիայի ներքին գործերի նախարար Լորան Նունիեսը հայտարարել էր, որ ավելի քան 890 մարդ է ձերբակալվել անկարգությունների ժամանակ: Հաղորդվել է նաև ավելի քան 200 տուժածի մասին:
Բուդապեշտում անցկացված Չեմպիոնների լիգայի եզրափակչում փարիզյան ակումբը հաղթել է անգլիական «Արսենալ»-ին: Հիմնական ժամանակը և երկու լրացուցիչ ժամանակն ավարտվել են 1:1 հաշվով, ՊՍԺ-ն հետխաղյա 11-մետրանոց հարվածաշարում հաղթել է 4-3 հաշվով։

Число жертв беспорядков, начавшихся после празднования победы ПСЖ, возросло до трех
Число погибших в результате беспорядков, вспыхнувших после победы “Пари Сен-Жермен” (ПСЖ) в Лиге чемпионов, возросло до трех. “Арменпресс” передает об этом со ссылкой на газету Le Parisien.
По данным издания, помимо мотоциклиста, попавшего в аварию, о которой сообщалось ранее, еще два человека упали в реку Сену.
По словам очевидцев, один из погибших намеренно бросился в реку. По данным газеты, это гражданин Руанды 1997 года рождения. Полицейские участки 5-го и 6-го округов столицы начали расследование для установления причины смерти.
Ранее министр внутренних дел Франции Лоран Нуньес объявил, что во время беспорядков было задержано более 890 человек. Также сообщается о более чем 200 пострадавших.
В финале Лиги чемпионов в Будапеште ПСЖ одержал победу над “Арсеналом”. Основное время и два дополнительных тайма завершились со счетом 1:1. ПСЖ победил со счетом 4: 3 в серии послематчевых пенальти.