«Ուժեղ Հայաստան»-ի Գորիսի պատասխանատուն ընտրակաշառք է բաժանել․ Հակակոռուպցիոն Կոմիտեն ձայնագրություն է հրապարակել
Հայաստանի Հանրապետության հակակոռուպցիոն կոմիտեի ծառայողների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում փաստական տվյալներ են ստացվել այն մասին, որ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության Սյունիքի մարզի Գորիս համայնքի տարածքային պատասխանատուն կուսակցության օգտին քվեարկելու պայմանով նույն համայնքի մի շարք ընտրողների խոստացել, ինչպես նաև տվել է ընտրակաշառք:
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կոմիտեի տարածած հաղորդագրության մեջ նշվում է, որ դեպքի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, կատարվել են խուզարկություններ և վարութային այլ գործողություններ։

Представитель партии «Сильная Армения» в Горисе раздавал предвыборные взятки - Антикоррупционный комитет опубликовал аудиозапись
В результате оперативно-следственных мероприятий, проведенных сотрудниками Антикоррупционного комитета Республики Армения, были получены фактические данные о том, что ответственный представитель партии «Сильная Армения» в общине Горис в Сюникской области обещал и давал предвыборные взятки ряду избирателей этой же общины при условии голосования за партию.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на Антикоррупционный комитет, по данному инциденту возбуждено уголовное дело, проведены обыски и другие процессуальные действия.