Հայաստանը մարդասիրական աջակցություն կտրամադրի Լիբանանին
Հայաստանի կառավարության որոշմամբ՝ գումար կհատկացվի Լիբանանի Հանրապետությունում առկա պատերազմական գործողությունների հետևանքով առաջացած հումանիտար ճգնաժամի պայմաններում Հայաստանի Հանրապետության կողմից մարդասիրական աջակցություն տրամադրելու անհրաժեշտությամբ պայմանավորված։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Կառավարության՝ մայիսի 14–ի նիստում հայտարարվեց, որ նախատեսվում է պահուստային ֆոնդից հատկացնել շուրջ 60 մլն դրամ, որից 34 մլն դրամը  պարենային ապրանքների (սննդամթերք) և սանիտարահիգիենիկ պարագաների ձեռքբերման, իսկ 26,0 մլն դրամը` դեղերի ձեռքբերման նպատակով, որոնք, որպես մարդասիրական աջակցություն, կտրամադրվեն Լիբանանի Հանրապետությանը։ Հիմնավորման համաձայն՝ Լիբանանի Հանրապետությունում ընթացող պատերազմական գործողությունների հետևանքով ձևավորվել է հումանիտար ճգնաժամ, որի պայմաններում զգալիորեն աճել է բնակչության պարենային ապրանքների, ինչպես նաև սանիտարահիգիենիկ և առաջին անհրաժեշտության պարագաների և դեղերի կարիքը։ Հայաստանի Հանրապետությունը նախատեսում է տրամադրել նպատակային մարդասիրական աջակցություն՝ ապահովելով տուժած բնակչության առաջնային կարիքների բավարարման համար անհրաժեշտ պարենային և սանիտարահիգիենիկ ապրանքների, դեղերի տրամադրումը։
Անհրաժեշտ ապրանքների ցանկը, աշխատանքային կարգով, ներկայացվել է Արտաքին գործերի նախարարության կողմից:

Армения окажет гуманитарную помощь Ливану
По решению правительства Республики Армении средства будут выделены в связи с гуманитарным кризисом, вызванным продолжающимися боевыми действиями в Ливанской Республике и необходимостью оказания гуманитарной помощи со стороны Республики Армения.
Как сообщает Арменпресс, на заседании правительства 14 мая было объявлено о планах выделить около 60 миллионов драмов из резервного фонда, из которых 34 миллиона драмов пойдут на закупку продуктов питания и санитарно-гигиенических товаров, а 26 миллионов драмов — на закупку медикаментов, которые будут предоставлены Ливанской Республике в качестве гуманитарной помощи.
Данный шаг обосновывается тем, что в результате продолжающихся боевых действий в Ливанской Республике сформировался гуманитарный кризис, в условиях которого значительно возросла потребность населения в продуктах питания, а также санитарно-гигиенических товарах, товарах первой необходимости и медикаментах.
Республика Армения планирует оказывать адресную гуманитарную помощь, обеспечивая поставку продовольствия, средств санитарно-гигиенического обеспечения и медикаментов, необходимых для удовлетворения основных потребностей пострадавшего населения.