Պապիկյանն ու Կալինյակը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Պաշտոնական այցով Լեհաստանում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում հանդիպել է Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձել փոխգործակցության հեռանկարներին:
Երկուստեք կարևորվել են ռազմական կրթության, մասնագիտական փորձի փոխանակման, վարժանքների և ռազմատեխնիկական համագործակցության ուղղությունները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցությանն առաջիկայում գործնական ընթացք հաղորդելու վերաբերյալ։

Папикян и Калиняк обсудили вопросы армяно-словацкого сотрудничества в оборонной сфере
Министр обороны Республики Армения Сурен Папикян, находящися с официальным визитом в Польше, встретился в Варшаве с заместителем премьер-министра, министром обороны Словакии Робертом Калиняком.
Как сообщает Арменпресс со ссылкой на пресс-релиз Министерства обороны РА, в ходе встречи стороны обсудили вопросы армяно-словацкого сотрудничества в оборонной сфере и затронули перспективы сотрудничества.
Обе стороны подчеркнули важность военного образования, обмена профессиональным опытом, учений и направлений военно-технического сотрудничества.
Была достигнута договоренность о придании сотрудничеству в ближайшем будущем практического курса.
На встрече присутствовал также чрезвычайный и полномочный посол Армении в Польше Александр Арзуманян.
Отметим, что министр обороны Республики Армения Сурен Папикян отправился в Польшу с официальным визитом 5 мая.