Պապիկյանն ու Կալինյակը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր
Պաշտոնական այցով Լեհաստանում գտնվող Հայաստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը Վարշավայում հանդիպել է Սլովակիայի փոխվարչապետ, պաշտպանության նախարար Ռոբերտ Կալինյակի հետ:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է ՀՀ ՊՆ-ի տարածած հաղորդագրությունից, հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են պաշտպանության ոլորտում Հայաստան-Սլովակիա համագործակցությանը վերաբերող հարցեր, անդրադարձել փոխգործակցության հեռանկարներին:
Երկուստեք կարևորվել են ռազմական կրթության, մասնագիտական փորձի փոխանակման, վարժանքների և ռազմատեխնիկական համագործակցության ուղղությունները։
Պայմանավորվածություն է ձեռք բերվել համագործակցությանն առաջիկայում գործնական ընթացք հաղորդելու վերաբերյալ։

Armenian Minister of Defense Suren Papikyan has held a meeting with Slovak Deputy Prime Minister and Minister of Defense Robert Kaliňák.
The meeting took place in Warsaw during Papikyan’s official visit to Poland, where he also attended Defence24 Days, the largest conference in Central and Eastern Europe dedicated to defense and security.
During the meeting, the parties discussed issues related to Armenia–Slovakia cooperation in the defense sector and prospects for further cooperation, according to the Defense Ministry’s readout.
“Both sides emphasized the importance of military education, professional training, experience exchange, exercises, and military-technical cooperation. An agreement was reached to put the cooperation into practical effect in the near future,” the ministry said.