Ֆրանսիայում արագընթաց գնացքը բախվել է ռազմական բեռնատարի
TGV արագընթաց գնացքը բախվել է ռազմական տեխնիկա տեղափոխող բեռնատարի Ֆրանսիայի հյուսիսի Պա դը Կալեի դեպարտամենտի Նյո լը Մին կոմունայում: Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, այս մասին հայտնում է ֆրանսիական LCI հեռուստաալիքը:
Բախման հետևանքով մեքենավարը զոհվել է, ևս 27 մարդ՝ տուժել: Ընդամենը գնացքում եղել է 250 ուղևոր: Վթարի հետևանքով շարժակազմը դուրս է եկել ռելսերից: Ֆրանսիայի երկաթուղիների ազգային ընկերության (SNCF) տվյալների համաձայն՝ աղետի շրջանում գնացքների երթևեկությունը դադարեցվել է «առնվազն մինչև օրվա վերջ»:
Վթարի մասին տեղեկությունը հաստատել է հանրապետության  տրանսպորտի նախարար Ֆիլիպ Տաբարոն՝ չհայտնելով պատահարի մանրամասները:

Во Франции скоростной поезд столкнулся с военным грузовиком
В коммуне Нё-ле-Мин в департаменте Па-де-Кале на севере Франции высокоскоростной поезд TGV столкнулся с грузовиком, перевозившим военную технику. Как передает “Арменпресс”, об этом сообщил французский телеканал LCI.
В результате столкновения погиб машинист, 27 человек получили ранения. На борту поезда находились 250 пассажиров. Поезд сошел с рельсов. По данным французской национальной железнодорожной компании (SNCF), движение поездов в районе аварии приостановлено “как минимум до конца дня”.
Сведение об аварии подтвердил министр транспорта Франции Филипп Табаро, не представив подробностей происшествия.