ԱՄՆ-ն ու Իսրայելը նոր հարվածներ են հասցրել Իրանին․ զոհերի թիվն աճում է
Իրանի արևմտյան Բորուջերդ քաղաքի բնակելի թաղամասերի վրա ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից իրականացված հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 8-ի։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնում է իրանական Mehr գործակալությունը, որն ավելի վաղ, հղում անելով նահանգի անվտանգության ղեկավարին, հաղորդել էր, որ Իրանի արևմտյան Բորուջերդ քաղաքի բնակելի թաղամասերի վրա ԱՄՆ-ի և Իսրայելի կողմից իրականացված հարձակման հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 7-ի, վիրավորվել է 36 մարդ։
«Բորուջերդի վրա թշնամու օդային հարվածի հետևանքով զոհերի թիվը հասել է 8-ի։ Այս հարձակման ժամանակ բոլոր զոհվածները խաղաղ բնակիչներ էին», - ասվում է հայտարարության մեջ։
Գործակալության տվյալներով՝ Քերմանշահի արևմտյան քաղաքում զոհերի թիվը նույնպես հասել է ութ մարդու, որոնցից չորսը դպրոցական տարիքի աղջիկներ են:
Ավելի վաղ «Ֆարս» լրատվական գործակալությունը հայտնել էր քաղաքի վրա ԱՄՆ-ի և Իսրայելի հրթիռային հարվածների հետևանքով վեց մարդու մահվան և 56 վիրավորի մասին:

США и Израиль продолжают наносить удары по Ирану: число жертв растет
Число погибших в результате авиаударов США и Израиля по жилым районам в западном иранском городе Боруджерд достигло 8 человек.
Как передает Арменпресс, иранское информационное агентство Mehr ранее со ссылкой на главу службы безопасности провинции сообщало, что число погибших в результате авиаударов США и Израиля по жилым районам в западном иранском городе Боруджерд достигло 7 человек, еще 36 получили ранения.
«Число погибших в результате вражеского авиаудара по Боруджерду достигло восьми человек. Все погибшие в этой атаке были мирными жителями», — говорится в заявлении.
Агентство сообщило, что число погибших в западном городе Керманшах также достигло восьми человек, включая четырех школьниц.
Ранее информационное агентство Fars сообщило, что в результате ракетных ударов США и Израиля по городу погибли шесть человек и 56 получили ранения.