Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է առաջիկա ընտրություններին այլ ուժերի հետ դաշինքով մասնակցելու պատրաստակամության մասին
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության քաղաքական խորհրդի անդամ Նարեկ Կարապետյանը հայտարարել է, որ իրենց քաղաքական ուժը բացում է դռները բոլոր քաղաքական ուժերի համար, որոնք կցանկանան միավորվել և միասին մասնակցել առաջիկա խորհրդարանական ընտրություններին։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ Նարեկ Կարապետյանն այս մասին ասել է «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում հրապարակած տեսանյութում։
«Մենք մեր դռները բացում ենք բոլոր նոր ուժերի առջև, որոնք ցանկանում են միավորվել և փոխել մեր երկրի ընթացքը։ Մենք կստեղծենք դաշինք՝ «Ուժեղ Հայաստան Սամվել Կարապետյանի հետ։ Միասին մենք կկարողանանք արդարացնել մեր ժողովրդի սպասելիքները և լուծել մեր ազգի առջև ծառացած խնդիրները»,- ասել է Կարապետյանը։
Հայաստանում խորհրդարանական հերթական ընտրությունները կկայանան 2026 թվականի հունիսի 7-ին։ «Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության հիմնադիրը գործարար «Տաշիր» ընկերությունների խմբի հիմնադիր Սամվել Կարապետյանն է։

Нарек Карапетян заявил о готовности участвовать в предстоящих выборах в союзе с другими силами
Член политического совета партии «Сильная Армения» Нарек Карапетян заявил, что их политическая сила открывает свои двери для всех политических сил, желающих объединиться и совместно участвовать в предстоящих парламентских выборах.
Как передает Арменпресс, Нарек Карапетян заявил об этом в видео, опубликованном на его странице в Facebook.
«Мы открываем двери для всех новых сил, желающих объединиться и изменить курс нашей страны. Мы создадим альянс под названием «Сильная Армения» с Самвелом Карапетяном. Вместе мы сможем оправдать ожидания нашего народа и решить проблемы, стоящие перед нашей нацией», — заявил Карапетян.
Следующие парламентские выборы в Армении состоятся 7 июня 2026 года. Основателем партии «Сильная Армения» является бизнесмен Самвел Карапетян, основатель группы компаний «Ташир».