Wizz Air-ը Երևանից թռիչքներ կսկսի դեպի Բրյուսել և Էյնթհովեն
Wizz Air հունգարական բյուջետային ավիաընկերությունն ավելացնում է իր օդանավերի թիվը Հայաստանում՝ 2-ից հասցնելով 3-ի։ Ընկերությունը պատրաստվում է նաև թռիչքների համար նոր ուղղություններ գործարկել դեպի Էյնթհովեն (Նիդեռլանդներ) և Բրյուսել (Բելգիա)։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայանում հրավիրված ասուլիսի ժամանակ հայտարարեց Wizz Air ավիաընկերության գլխավոր կոմերցիոն տնօրեն Իան Մալինը։
«Մեր նպատակն է Եվրոպայում դառնալ ամենահուսալի և ցածր գներ ունեցող ավիաընկերությունը, որը Կենտրոնական և Արևելյան Եվրոպայի երկրները կկապի Հարավային Կովկասի հետ։ Մենք Հայաստանում ամենաառաջին ավիաընկերությունն ենք նստատեղի տարողունակության առումով, բացի դրանից մեզ համար կարևոր է շատ նոր օդանավեր ունենալը։ Այսօրվա լավ նորությունն այն է, որ Հայաստանում ավելանալու է մեր օդանավերի թիվը՝ առկա 2-ից հասնելով 3-ի։ Մենք այսպիսով բացում ենք երկու նոր ուղղություն՝ Էյնթհովեն (Նիդեռլանդներ) և Բրյուսել (Բելգիա)․ Էյնթհովենի համար՝ սկսած հոկտեմբերից՝ շաբաթը 3 անգամ, իսկ դեպի Բրյուսել՝ կրկին շաբաթը 3 անգամ՝ սկսած փետրվարից»,-հայտնեց Wizz Air ավիաընկերության գլխավոր կոմերցիոն տնօրենը։
Նա նաև հավելեց, որ ընկերությունն այդքանով չի սահմանափակվում և ավելացնում է թռիչքների քանակը նաև այլ ուղղություններով։ Այսպիսով՝ դեպի Բուդապեշտ չվերթը շաբաթական 2-ից կդառնա 4, դեպի Ֆրանկֆուրտ չվերթը՝ 2-ից կդառնա 3, ինչպես նաև շաբաթական 4 անգամ չվերթ կլինի դեպի Պրահա։

Wizz Air expands fleet in Armenia, launches new routes to Eindhoven and Brussels
Hungarian low-cost airline Wizz Air is increasing its fleet in Armenia from two to three aircraft and plans to launch new routes to Eindhoven, Netherlands and Brussels, Belgium.
Wizz Air’s Chief Commercial Officer, Ian Malin, announced the expansion during a press conference at Zvartnots International Airport in Yerevan.
“Our goal is to become the most reliable and low-cost airline in Europe, connecting Central and Eastern Europe with the South Caucasus. In Armenia, we are the leading airline in terms of seat capacity, and it is also important for us to have more aircraft. Today’s good news is that our fleet in Armenia will grow from two planes to three. With this, we are opening two new routes—Eindhoven and Brussels. Flights to Eindhoven will operate three times a week starting in October, and flights to Brussels, also three times a week, starting in February [2027],” Malin said.
He added that the company is also increasing flights on other routes: weekly flights to Budapest will rise from two to four, flights to Frankfurt from two to three, and Prague will see four weekly flights.