Մեղրիի լեռնանցքը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար
ՀՀ միջպետական և հանրապետական նշանակության բոլոր ավտոճանապարհները բաց են: Ճանապարհների սպասարկման համար պատասխանատու կազմակերպությունները շարունակում են ավտոճանապարհների մաքրման և աղ-ավազով մշակման աշխատանքները:
Ինչպես «Արմենպրես»-ը տեղեկանում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից, Սարավան-«Զանգեր» հատվածը դժվարանցանելի է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Մեղրիի լեռնանցքը փակ է կցորդով տրանսպորտային միջոցների համար։
Արթիկի տարածաշրջանում, Մեղրիի լեռնանցքում, Սարավան-«Զանգեր» հատվածում և Նորավան-Լծեն-Տաթև ավտոճանապարհներին ձյուն է տեղում, իսկ Վարդենյաց լեռնանցքում՝ ձնախառն անձրև։
«Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամից վարորդներին հորդորում են լինել ուշադիր, խստագույնս պահպանել ճանապարհային երթևեկության կանոնները և երթևեկել բացառապես ձմեռային անվադողերով։

Перевал Мегри закрыт для транспортных средств с прицепом
Все межгосударственные и республиканские автодороги Республики Армения открыты. Организации, ответственные за дорожное обслуживание, продолжают очистку и обработку дорог солью и песком.
Как сообщает “Арменпресс” со ссылкой на Дорожное управление, участок Сараван-Зангер непроходим для транспортных средств с прицепом.
Перевал Мегри закрыт для транспортных средств с прицепом.
В Артикской области, на перевале Мегри, на участке Сараван-Зангер и на автодорогах Нораван-Лцен-Татев - снег, на перевале Варденянц идет мокрый снег.
Дорожное управление призывает водителей к бдительности, строго соблюдать правила дорожного движения и ездить исключительно на автомобилях, оснащенных зимними шинами.