Իրանը հաստատել է Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Լարիջանիի սպանվելու տեղեկությունը
Իրանի պետական լրատվամիջոցները հաստատել են երկրի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Լարիջանիի և «Բասիջ» ռազմականացված ուժերի հրամանատար Ղոլամռեզա Սոլեյմանիի սպանվելու մասին լուրերը։
Ինչպես հաղորդում է «Արմենպրես»-ը, Լարիջանին Իրանի ամենաբարձրաստիճան պաշտոնյան է, որը զոհվել է ԱՄՆ-իսրայելական հարձակումների հետևանքով Իրանի գերագույն առաջնորդ այաթոլլահ Ալի Խամենեիի՝ փետրվարի 28-ի սպանությունից ի վեր։
Իրանական Mehr-ի փոխանցմամբ, Լարիջանիի սպանվելու մասին հայտարարություն է տարածել Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհուրդը՝ նշելով, որ նա «նահատակվել է ծառայության ճակատում»։
Մարտի 17-ին Իսրայելի պաշտպանության նախարարը հայտարարել էր, որ իսրայելական հարվածներից սպանվել են Լարիջանին և Ղոլամռեզա Սոլեյմանին՝ առանց որևէ ապացույց ներկայացնելու:

Иран подтвердил информацию об убийстве секретаря Высшего совета национальной безопасности Али Лариджани
Государственные СМИ Ирана подтвердили сообщения об убийстве секретаря Высшего совета национальной безопасности страны Али Лариджани и командующего военизированными формированиями “Басидж” Голамрезы Сулеймани.
Как передает “Арменпресс”, Али Лариджани был самым высокопоставленным иранским чиновником, погибшим в результате американо-израильских ударов после убийства верховного лидера Ирана аятоллы Али Хаменеи 28 февраля.
Иранское издание Mehr сообщает, что Высший Совет национальной безопасности опубликовал заявление об убийстве Лариджани, в котором говорится, что он, служа “принял мученическую смерть”.
17 марта министр обороны Израиля объявил, что Али Лариджани и Голамреза Сулеймани были убиты в результате израильских ударов, не представив никаких доказательств.