Երևանում Նիկիտա Սիմոնյանի և Խաչատուր Ավետիսյանի պատվին փողոցներ են անվանափոխվել
Երևանի Կենտրոն և Աջափնյակ վարչական շրջանների երկու փողոց անվանափոխվել է։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ որոշումների մասին հայտարարվել է Երևանի քաղաքապեըտարանի գործակարգավարական նիստի ընթացքում։
Կենտրոն վարչական շրջանով անցնող Հրազդանի կիրճ փողոցը, որը սկսվում է Աթենքի փողոցից` Հրազդան մարզադաշտի հարևանությամբ, հասնում Հալաբյան փողոց, այսուհետ կկրի լեգենդար խորհրդային ֆուտբոլիստ և մարզիչ, օլիմպիական չեմպիոն, «Արարատ-73»-ի գլխավոր մարզիչ Նիկիտա Սիմոնյանի անունը:
Աջափնյակ վարչական շրջանի Սիլիկյան 8-րդ փողոցը, որը սկսվում է Սիլիկյան 2-րդ փողոցից, հասնում Սիլիկյան 7-րդ փողոց, այսուհետ կկրի հայ կոմպոզիտոր, քանոնահար, ՀԽՍՀ ժողովրդական արտիստ Խաչատուր Ավետիսյանի անունը:

В Ереване переименованы улицы в честь Никиты Симоняна и Хачатура Аветисяна
Две улицы в административных районах Кентрон и Адчапняк Еревана были переименованы. Как сообщает «Арменпресс», решения были объявлены во время административного заседания мэрии Еревана.
Улица Разданского ущелья, проходящая через административный район Кентрон, начинающаяся от улицы Афин, рядом со стадионом Раздан, и доходящая до улицы Алабяна, отныне будет носить имя легендарного советского футболиста и тренера, олимпийского чемпиона, главного тренера «Арарат-73» Никиты Симоняна.
8-я улица Силикян в административном районе Ачапняк, начинающаяся от 2-й улицы Силикян и доходящая до 7й улицы Силикян, отныне будет носить имя армянского композитора, исполнителя на каноне, народного артиста Армянской ССР Хачатура Аветисяна.