«Երևան մոլ»–ում հրդեհ է բռնկվել
112 օպերատիվ կառավարման կենտրոն մարտի 5-ին ժամը 08։59-ին ահազանգ է ստացվել, որ հրդեհ է բռնկվել Երևան քաղաքի Արշակունյաց պողոտայում գտնվող առևտրի կենտրոններից մեկում։
«Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ մի շարք լրատվամիջոցներում տարածված տեսանյութերից պարզ է դառնում, որ հրդեհը բռնկվել է «Երևան մոլ» առևտրի կենտրոնում։
Փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից երկու մարտական հաշվարկ, Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խումբը։

В торговом центре “Ереван молл” вспыхнул пожар
5 марта в 08:59 в оперативный центр 112 поступило сообщение о пожаре в торговом центре на проспекте Аршакуняц в Ереване.
Как передает “Арменпресс”, видеоматериалы, распространенные в ряде СМИ, свидетельствуют, что пожар произошел в торговом центре “Ереван молл”.
По сообщению спасательной службы, на место происшествия выехали две пожарные бригады спасательного управления Еревана Службы по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел и дежурная группа Управления по организации пожарно-спасательных работ.