Իրանը և Իսրայելը փակել են իրենց օդային տարածքները
Ինչպես նշել է N12 հեռուստաալիքը, օտարերկրյա ավիաընկերությունների ինքնաթիռները, որոնք պետք է Իսրայելում վայրէջք կատարեին, օդում պտտվում և վերադառնում են այն օդանավակայաններ, որտեղից իրականացրել էին թռիչքը։
Նշվում է նաև, որ իսրայելական ավիաընկերությունները փորձում են իրենց ինքնաթիռներն ուղարկել հարևան երկրների օդանավակայաններ։
Ռուսական ՏԱՍՍ գործակալությունն էլ հայտնել է, որ Իրանը ևս փակել է իր օդային տարածքը։ Նշվում է, որ երկրի օդային տարածքը փակվել է բոլոր տեսակի օդանավերի համար։
Ավելի վաղ Իսրայելի արտաքին գործերի նախարարությունը հայտարարել էր, որ Իսրայելը կանխարգելիչ հարված է հասցրել Իրանին՝ Իսրայելին սպառնացող վտանգը չեզոքացնելու համար։ Իրանական լրատվամիջոցներն էլ հայտնել են Թեհրանում պայթյունների մասին։

Иран и Израиль закрыли свои воздушные пространства
По данным телеканала N12, рейсы иностранных авиакомпаний, направлявшиеся в Израиль, разворачиваются в воздухе и возвращаются в пункты вылета.
Отмечается также, что израильские авиакомпании планируют переправить свои самолеты в аэропорты вылетов.
Также отмечается, что израильские авиакомпании пытаются перенаправить свои самолеты в аэропорты соседних стран.
Российское агентство ТАСС также сообщило, что Иран закрыл свое воздушное пространство. Отмечается, что воздушное пространство страны закрыто для всех типов воздушных судов.
Ранее Министерство иностранных дел Израиля объявило, что Израиль нанес превентивный удар по Ирану с целью нейтрализации угрозы для Израиля. Иранские СМИ также сообщили о взрывах в Тегеране.