Ucom-ը և Hero House Yerevan-ը կշարունակեն համագործակցել
Ucom-ը և Hero House Yerevan-ը կշարունակեն համագործակցությունը՝ ուղղված  Hero House-ի թվային ենթակառուցվածքների ամրապնդմանը՝ նպաստելով հիմնադիրների, ինժեներների և հետազոտողների համայնքի զարգացմանը։
Ucom-ը՝ որպես Hero House-ի թվային գործընկեր, կայուն ինտերնետ կապ և համապատասխան ծառայություններ է տրամարդում նորարարական հաբին՝ ապահովելով դրա արդյունավետ աշխատանքը և տեխնոլոգիական թիմերի զարգացումը։
Hero House-ը SmartGateVC-ի հայաստանյան գործունեության հիմնական կենտրոնն է, Հայաստանի Ստարտափ Ակադեմիայի (ASA) ծրագրերի և այլ նախաձեռնությունների անցկացման վայրը։ Հարյուրավոր ստարտափների՝ ընկերություններ ստեղծելու, գաղափարներ փորձարկելու և մենթորների ու ներդրողների հետ կապեր հաստատելու առաջին քայլերն արվել են Hero House-ում։
«Ucom-ի համար տեխնոլոգիական ենթակառուցվածքների զարգացումն ու թվային միջավայրի հզորացումը առաջնային նշանակություն ունեն։ Մենք շարունակաբար ներդրումներ ենք իրականացնում հուսալի և բարձրորակ կապի ապահովման ուղղությամբ՝ նպաստելով նորարարության, հետազոտության և ինժեներական մտքի զարգացմանը Հայաստանում։ Համոզված ենք, որ ժամանակակից թվային լուծումները կարևոր հիմք են մրցունակ և առաջադեմ տեխնոլոգիական համայնքի ձևավորման համար», - նշել է Ucom-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը։
«Hero House-ը հարթակ է, որն ամրապնդում է Հայաստանի և Կալիֆորնիայի տեխնոլոգիական համայնքների միջև կապը՝ ծառայելով որպես գաղափարների և նախաձեռնությունների ձևավորման հարթակ: Վստահ ենք, որ Ucom-ի հետ շարունակական համագործակցությունը իր կարևոր նպաստն է բերելու այս նորարարական միջավայրի անխոչընդոտ զարգացմանը», - ասել է SmartGateVC-ի համահիմնադիր և գործընկեր Աշոտ Արզումանյանը։
Սունդուկյան 60 հասցեում գործող Hero House-ը միավորում է համագործակցային աշխատանքային միջավայր փնտրող  ստեղծագործ անհատների, ֆրիլանսերների, ծրագրավորողների, ձեռներեցների, դիզայներների, տեխնոլոգիական լրագրողների և դինամիկ ստարտափ թիմերի։ Այն նաև  համայնքային միջոցառումների և էկոհամակարգի նախաձեռնությունների կենտրոն է։

Ucom и Hero House Yerevan продолжают сотрудничество
Ucom и Hero House Yerevan продолжат сотрудничество, направленное на укрепление цифровой инфраструктуры Hero House, способствуя развитию сообщества основателей, инженеров и исследователей.
Ucom, выступая цифровым партнером Hero House, предоставляет инновационному хабу стабильное интернет-соединение и соответствующие услуги, обеспечивая стабильную работу хаба и поддержку технологических команд.
Hero House является основным центром деятельности SmartGateVC в Армении, площадкой для проведения программ Армянской стартап-академии (ASA) и местом проведения программ других инициатив. Сотни стартапов сделали свои первые шаги в Hero House, создавая компании, тестируя идеи и устанавливая связи с менторами и инвесторами.
«Для Ucom развитие технологической инфраструктуры и усиление цифровой среды имеют первостепенное значение. Мы последовательно инвестируем в обеспечение надежной связи высокого качества, способствуя развитию инноваций, исследований и инженерной мысли в Армении. Мы уверены, что современные цифровые решения являются важной основой для формирования конкурентоспособного и передового технологического сообщества», — отметил генеральный директор компании Ucom Ральф Йирикян.
«Hero House — это платформа, укрепляющая связь между технологическими сообществами Армении и Калифорнии и служащая пространством для формирования идей и реализации инициатив. Мы уверены, что долгосрочное сотрудничество с Ucom внесёт значительный вклад в устойчивое и беспрепятственное развитие этой инновационной среды» — сказал соучредитель и партнер SmartGateVC Ашот Арзуманян.
Hero House, расположенный по адресу: ул. Сундукяна, 60, объединяет творческих специалистов, фрилансеров, программистов, предпринимателей, дизайнеров, технологических журналистов и динамичные стартап-команды, ищущие среду для совместной работы. Он также является центром проведения общественных мероприятий и инициатив технологической экосистемы.